2005 Yılı başında aracımı 1 şahsa 1 yılıgına kiraya verdim ve ücreti peşin aldım.Kiralayan şahsa 3 ay sonra hiçbir şekilde ulaşamadım.Aracımn üzerinde kiralama yılı içinde kredi kartı borcumdan dolayı yakalama haciz kararı çıktı.Arabamı nasılsa bankalar bulur diye düşündüm ancak bankalara o yılın sonunda sorduğumda böyle bir haczin gerçekleşmediği yanıtını aldım.Ve bu dönemde kredii karı yasasından faydalanıp tüm bankalara borçlarımı ödedim ve haciz kararlarını kaldırdım.2006 ylının 6. ayında aracımı sözlü beyan üzerine kasko yaptırdım.2006 yılının 9. ayında arabamın maçta anahtarı cebimden çalınması şeklinde çalındığına dair emniyete tutanak tutturdum.Burdaki amacım aracımın bulunması için kendimce bir çözümdü ancak yanlış olduğunuda biliyordum.aradan geçen kanuni sürede emniyet ve trafikte aracımın bulunamadığı çıktı.Bende kaskonun istediği gerekli evrakları kaskoya verip kaskodan paramı 2006 kasım-aralık ayında aldım. 2007 yılı Nisan ayında arabamın çalındığını beyan ettiğim Emniyetten bir telefon geldi.Memur bana '' Beyfendi 2006 nın 9. ayında bizlere gelip aracınızın çalındığını beyan ettiniz,Ancak aracınız 2005 yılınnın 9. ayında x şehrinde x bankasının yakalamalı haczine binaen trafik otoparkına çekilmiştir, Durumunuzda bir tezat var.Hemen x şehrine gidin bize verdiğiniz beyanı onlara sunun ve ben x polis memurunu arayın.'' dedi.Kasko firmasına gidip onlara arabamın bulunduğunu ve bana ödedikleri parayı reel faizleriyle kendilerine geri ödemek istediğimi ve aracımı geri almak istediğimi kendilerine söyledim.Kabul ettiler ve bu ödemeyi yapmak için kısa bir süre talep ettim.Nihai olarak iyi niyetle yapılmış ve pişman olunmuş bir durumla karşı karşıyayım.Bu aşamada en az zarar almak için neler yapmalıyım.Vede araç için kaskodan (daha önce kasko adına çalıntı ruhsatı çıkarmıstım) aldığım yazıyla arabamı tekrar x şehrindeki trafik otoparkından alabilmek için yeni ruhsat çıkarmam gerekirmi eğer gerekirse bu ruhsatı çıkarırken herhangi bir zorluk yaşar mıyım? Kendimi bu 2 zor durumdan nasıl kurtarırım?