1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Askerden Firar

Askerliğimi yaparken yaşadığım bir takım ailevi sorunlardan dolayı firar etmek zorunda kaldım ve 28 gün sonra da gidip birliğime teslim oldum askerliğimin kalan kısmını bitirip 07/01/2003 tarihindeterhis oldum. Şimdi ise geçtiğimiz hafta içerisinde işlediğim suç ile ilgili olarak 5 ay hapis cezası aldım, öğrenmek istediğim şey ise ben şimdi 5 ay mı ceza yatacağım yoksa bu verilmiş cezanın üçte birinimi yatacağım konu ile ilgili bir bilgi verebilecek birisi varsa çok sevineceğim, yardım ve bilgi verebileceklere şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Turkey.
    İletiler
    1.596
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Askerden Firar

2/3 ünü çekeceksiniz yeni yasaya göre ancak sizin suç tarihinize göre 63 gün hapis yatacaksınız
    Uzakliklar küçük sevgileri yok eder, büyükleri ise yüceltir tipki rüzgarin mumu
    söndürüp atesi yükselttigi gibi

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın yönetici Tangör EVREN bey size çok teşekkür ederim bilgilendirme yanıtınızdan dolayı ve iyi çalışmalar diliyorum, sevgiyle kalın.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

merhaba.bende firar konusunda danışmak istiyorum.kardeşim askerde iken ankara gata ya sevki yapıldı.burda yaklaşık 7 nisanda psikiyatr bölümüne girişi yapılıyor.burada kendisine yapılan testlerin sonuçlarını bekliyor.17 nisanda sonuçları aldıktan sonra kbb bölümüne sevki yapıldığını zannediyor ve kbb bölümüne gidiyor ancak saat mesai saati bitimine denk geldiği için iş pazartesine kalıyor.pazartesi günü kbb deki sivil memura evraklarını bırakıyor,memur doktorun bi kaç gün orda olmayacağınıı gelince haber verileceğini söylüyor.kardeşimde 24 nisan günü gidiyor ve doktor evraklarına bakıp kardeşimin sevkinin 14 nisan tarihinde çıkışının yapılıp kıtasına sevk edildiğini söylüyor.kardeşimde bunun üzerine 25 nisanda birliğine teslim oldu ancak bölük komutanı kendisinin 11 gün firari sayıldığını bu yüzden mahkemeye vereceğini söylemiş.şimdi bu durumda kardeşim ne ceza alır.teskeresi 23 mayıs ta.bundan sonraki süreç nasıl işler acaba?

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhaba.
    Üzülerek belirtmeliyimki, bütün imkanlar bölük komutanının elinde. Kendisi ile görüşüp kardeşiniz adına özür dileyin ve rica da bulunun. Çünkü, 20 yaş ve üzeri bir asker, elinde tarihleri ve yapılması gereken bir evrakla, büyük bir yanılgıya düşmüş. Askeri Mahkeme olaya askerin yaptığı bir hile olarak bakacaktır. Umarım Askeri Mahkemeye vermezler. Sonucu kısa süreli firar olarak değerlendirilecek ve tahminen 3 ay 10 gün hapis yatması ile neticelenecektir.

Nerede
    Ankara
    İletiler
    1.305
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı iskom rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhaba.
    Üzülerek belirtmeliyimki, bütün imkanlar bölük komutanının elinde. Kendisi ile görüşüp kardeşiniz adına özür dileyin ve rica da bulunun. Çünkü, 20 yaş ve üzeri bir asker, elinde tarihleri ve yapılması gereken bir evrakla, büyük bir yanılgıya düşmüş. Askeri Mahkeme olaya askerin yaptığı bir hile olarak bakacaktır. Umarım Askeri Mahkemeye vermezler. Sonucu kısa süreli firar olarak değerlendirilecek ve tahminen 3 ay 10 gün hapis yatması ile neticelenecektir.
    Ortada bir suç var ve bölük komutanı gereğini yapmazsa oda ceza alır.Her durumda dosya savcılığa gönderilir ve gerekli araştırma yapıldıktan sonra bir karar verilir.

İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Askerden Firar

Alıntı klimaks79 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    merhaba.bende firar konusunda danışmak istiyorum.kardeşim askerde iken ankara gata ya sevki yapıldı.burda yaklaşık 7 nisanda psikiyatr bölümüne girişi yapılıyor.burada kendisine yapılan testlerin sonuçlarını bekliyor.17 nisanda sonuçları aldıktan sonra kbb bölümüne sevki yapıldığını zannediyor ve kbb bölümüne gidiyor ancak saat mesai saati bitimine denk geldiği için iş pazartesine kalıyor.pazartesi günü kbb deki sivil memura evraklarını bırakıyor,memur doktorun bi kaç gün orda olmayacağınıı gelince haber verileceğini söylüyor.kardeşimde 24 nisan günü gidiyor ve doktor evraklarına bakıp kardeşimin sevkinin 14 nisan tarihinde çıkışının yapılıp kıtasına sevk edildiğini söylüyor.kardeşimde bunun üzerine 25 nisanda birliğine teslim oldu ancak bölük komutanı kendisinin 11 gün firari sayıldığını bu yüzden mahkemeye vereceğini söylemiş.şimdi bu durumda kardeşim ne ceza alır.teskeresi 23 mayıs ta.bundan sonraki süreç nasıl işler acaba?
    burada da yazmış olduğum konuyla ilgili mahkeme 16/07/2010 günü görülecek.iddaaname de kardeşimin 9 gün firari olduğu yazılı.acaba ne ceza verirler.erteleme veya para cezasına çevirilir mi? askeri yargıtaya mı itiraz edilecek?askeri yargıtay dan sonuç ne kadar zamanda çıkar acaba?

Nerede
    istanbulun kenarı.
    İletiler
    647
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Re: Askerden Firar

Alıntı klimaks79 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    burada da yazmış olduğum konuyla ilgili mahkeme 16/07/2010 günü görülecek.iddaaname de kardeşimin 9 gün firari olduğu yazılı.acaba ne ceza verirler.erteleme veya para cezasına çevirilir mi? askeri yargıtaya mı itiraz edilecek?askeri yargıtay dan sonuç ne kadar zamanda çıkar acaba?
    Benim bildiğim kadarı ile, firari olan günler ne kadarsa o kadar gün askerlik yaptırırlar.. Askerliği devam eden birisi için ise hapis cezası verilmiş ise askerlikten sayılmaz ve askeri hapiste (disko) konuk edilir. Hayatındaki en pis, berbat, aşağılanmış olarak günülerini geçirir..