Merhaba.

Oncelikle boyle bir site ile karsilacagimi acikcasi ummuyordum. Ve acikcasi oldukcabilgilendigimi dusunuyorum.

2006 yilinda Bir güvenlik firmasindan guvenlik egitimi alimi, ve egitim sonrasi alinacak sertifika giderleri dahil tum islemler icin 355 ytl ye anlasma yaptim. Ancak uc gun sonrasinda hizmette degisiklik yapmak istedigimi bildirerek basvurdum. Basvurum karsisinda ilgisiz kaldilar ve sozlu olarak kabul ettiler. Sozlesme degismesini istedigimde de ilgili personelin isten ayrildigini ve tarafima ait sozlesme ve katilim belgelerinin kayboldugunu belirttiler. Hizmet degisikliginden dolayi olusan senet miktarini degistiremeyeceklerini belirttiler. Ardindan ilk sinava girerek sertifika almaya hak kazanmama ragmen sertifika islemlerimi tamamlamadilar. bende bunun uzerine sozlu olarak sertifika islemlerim tamamlanmadigindan dolayi ve tarafima verilmesi gereken hizmet yerine getirildiginden dolayi senet odemelerini hizmet tamamlanincaya kadar durdugumu, tarafima hizmet bedelinin fatura edilerek verilmesi gereken hizmet tamamlandigi anda tum odememi yapacagimi beyan ettim. Buna ragmen tarafimin sonraki ikazlarinda da tarafima hizmet bedeli fatura edilmedigi ve sertifika islemlerim tamamlanmadigi halde ellerinde bulunan uc senede karsilik 05.04.2007 tarihinde icra mahkemesine basvurdular. Bugun odeme emri aldim.

Ancak hala tarafima verilmesi gereken hizmet tamamlanmadigi gibi fatura da edilmemistir.

1 - Anlastigim K.D.V dahil 355 ytl lik hizmet ucretini tarafima fatura edilmesini nasil saglayabilirm. ( Anlasirken k.d.v icerisinde anlastigim icin tarafimdan tahsil edilecek tutar fatura olmadigindan devlet yerine sirket kazancina gidecektir.)

2 - Tarafima verilen hizmet verilmediği ve tüketici olarak haklarim ihlal edildigi halde uygulanan % 25 lik yasal faizi odemem kanunen gereklimidir.

3 - Yasalar geregi 12 punto olmasi gereken ve bir nushasida tarafima verilmesi gereken sözleşmede tarafıma bir nushası verilmeyip, tutar faiz ve diger bilgiler el ile yazıldıgından bu sozleşmenin gecerliligi devam ediyormudur.

4 - Satıcı konumundaki sirket tarafima vermesi gereken hizmeti tamamlayana kadar imzalamış oldugum senetlerin ( hizmet bedelinin ) sirkete odenmesi gerekmektemidir.