Bugün başıma bana göre korkunç bir entrika geldi. Yapan Banka ........ bankası. Kart ........ ..... Rezalet. 1997 yılından bugüne ben kredi kartı kullanıyorum. Hiç bir gün asla ve asla borcumunun asgari tutarını ödemedim. Hiçbir gün borcumu ödemediğim olmadı. Herzaman gününde TAMAMINI ödedim. Bankalar beni sevmezler onlara hiç para kazandırmadım. Yine ....... kartımı ödemek için bir yakınıma kart numaramı verdim bankaya yolladım. Tutar 45 YTL. Yakınım ödendi tamam diye aradı bende teşekkür ettim. Dün cep telefonuma bir mesaj geldi. Borcunuzu ödemediğinizden kartınız kapanmış gibi birşey. İnanın başıma ağrılar girdi. Gittim bankaya araştırdım meğer banka memuru parayı ...... kart hesabı yerine VADESİZ hesabıma alıvermiş. Beyanları şu gönderdiğiniz yakınınız böyle söylemiştir bizde öyle yapmışızdır diye. Arkadaşlar sorarım hangi akıllı elinde kredi kart nosu ile bankaya gider bu benim kredi kart numaram ve bugün ödeme son günü ancak ben bunu ödemeyeceğim siz alın bu parayı vadesiz hesaba yatırın diye. Müdürle görüştüm. VE şimdi daha korkunç tuzağı öğrendim. Banka hesaptan 23 YTL kesmiş sebebi Tek düzenli ödeme talebi bulunanlardan işlem parası alıyormuşmuş. Bak seen dedim. Düzenli ödeme talimatımı bu bankaya vermem ise şöyle oldu. Birgün bana bir mail geldi. Bir düzenli ödeme talimatı verirsem ..... den yarım saat bedava görüşme kazanacakmışım. Tamam dedim tuzağa düştüm. Sonra meğer tek düzenli ödeme talimatım olduğunda bu ücret alınıyormuş 2 adet düzenli ödeme talimatın olursa ücret almazlarmış. Şimdi bağlantıyı kurdum benim yakınım bankaya gittiğinde memur hesabıma baktı ki vadesiz hesapta para yok bu ücreti kesemiyorlar resmen paraya tırnak atmışlar ve kredi kartı hesabı yerine vadesiz hesaba parayı almışlar sırf şu ücreti kesmek için. Bu bir rezalettir. Bu resmen bir dolandırıcılıktır. Bir başka arkadaşımdan ise hiç haberi olmadan hayat sigortası yaptık senden 30 YTL kestik gibi saçma bir uygulama yapıldığını öğrendim. Neden hayat sigortası yaptınız benim talebim yok dediğinde ise sizi telefonla aramadık mı diye sormuşlar çok komik. Aramadınız demiş arkadaşım. Sizin haberiniz yok bakıyorsunuzki kredi hesabınız ekstresinde 30 YTL hayat sigortası. Nurtopu gibi çocuk allah bağışlasın. Ya ben böyle rezillik görmedim. Resmen tefecilikten sonra sahtekarlığa başlamış bunlar. Esefle kınıyorum gerekli mercilerede gereken başvurularımın hazırlığına başladım. Tüm forumlardada bu konuları ayrıntılı yazacağım. Yasal olarak yapabileceklerim elbette sınırla ancak düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.