+ Konuyu Yanıtla
1 / 10 Sayfa 12345678910 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 97 ileti bulundu.
    Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Saldırıya Uğrayan ve Hayatını Kaybeden Hukukçular

Bir gün bu konuda bir başlık açaçcağımı ummuyordum ama bu da oldu.
    AV.KAMİL SEZGİN'E SALDIRI
    Aksaray Barosu avukatlarından Kamil Sezgin, haciz görevi esnasında saldırıya uğramıştır.

Hukuki NET Güncel Haber

Saldırıya Uğrayan ve Hayatını Kaybeden Hukukçular konulu yargıtay kararı ara
    Saldırıya Uğrayan ve Hayatını Kaybeden Hukukçular konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Saldırıya Uğrayan Hukukçular

AV.BARIŞ ELÇİ

Ankara Barosu avukatlarından Barış Elçi, haciz görevi esnasında saldırıya uğramıştır.

Saldırıyı Kınıyoruz. Geçmiş olsun.

Hukuki.Net Ekibi

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

AV.YILMAZ KELEŞ

Kocaeli Barosu avukatlarından Yılmaz Keleş, 27 Mart 2007 günü kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırıya uğramış ve ağır yaralanmıştır.

Meslektaşımıza acil şifalar dilerken; saldırıyı da nefretle kınıyoruz.

Hukuki.Net Ekibi

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde bir avukat, silahlı saldırıya uğradı.

Alınan bilgilere göre, olay 19 Mayıs Caddesi üzerinde Çınar Apartmanı No 23'te meydana geldi. Kocaeli Barosu avukatlarından Yılmaz Keleş (42), bürodan ayrılıp evine gitmek üzereyken kimliği belirsiz bir şahıs tarafından silahlı saldırıya uğradı. Kar maskeli olduğu öğrenilen saldırgan, silahını çekerek Yılmaz Keleş'in ayaklarına 6 el ateş ettikten sonra olay yerinden kaçmayı başardı.

Keleş çevreden gelen vatandaşların yardımıyla kendisine ait 34 GGG 59 plakalı Mercedes marka aracına bindirilerek Gölcük Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu telefonla polise ve yakınlarına bildiren Keleş, hastanede yapılan ilk müdahalesinin ardından tedavi altına alındı.

Ağır ceza davalarına baktığı öğrenilen Keleş'e yapılan saldırının savunma ya da müdahil vekili olarak katıldığı bir davadan kaynaklanabileceği üzerinde duruluyor. Keleş olayla ilgili bir açıklamada bulunmazken, polis saldırganın yakalanması için operasyon başlattı.

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Anladığım kadarıyla siz kendi kendinize kınayıp duruyorsunuz. Yazmayacağım demiştim bu foruma ama dayanamadım.
    Öncelikle saldırıya uğrayan yaralanan avukatlara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.
    İkinci olarak taksiciler kadar bile aranızda birlik anlaşma sevgi olmadığını gördüğümden çok üzülüyor tüm avukatları kınıyorum...
    Eşek yükünü tuttukça yol alır derler. Umarımki çok geç olmadan siz değerli avukatlarda okumuş aydın birer insan olduğunuzu hukuk nosyonunu aldığınızı birlikten kuvvet doğar sözünün doğru olduğunu hayatta paradan değerli şeyler olduğununda farkına varırsınız. Benim artık pek umudum yok bu konuda amma olsun varsın.... Çıkmadık candan umut kesilmezmiş...
    Baronun ve baroların en etken en etkili sivil toplum kuruluşu olması gerekirken neden olamadığını avukatların bile baroyu ciddiye neden almadığını daha iyi anlıyorum artık... Bir şeyler daha yazacağım ama hukuk sitesinde hukukçulara böyle ağır yazı yazmak ayıp olacak...

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

AV.SEVİNÇ GÜMÜŞ'E SALDIRI

Kocaeli Barosu avukatlarından Sevinç Gümüş, 19 Mart 2007 günü görevi esnasında saldırıya uğramıştır.
    Meslektaşımıza acil şifalar dilerken; saldırıyı da nefretle kınıyoruz.

Hukuki.Net Ekibi

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Mersin'de bir avukatın cesedi, öldürüldükten sonra bir valizin içinde bulundu.

Mersin'de, öldürüldükten sonra bir valizin içinde otonun bagajına konulmak istenirken bulunan İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat Uğur Özdemir'in cesedinin en az 4 günlük olduğu bildirildi.

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından Mersin Devlet Hastanesi morguna kaldırılan avukat Özdemir'in cesediyle ilgili otopsi tamamlandı. Otopsi sonucuna göre, cesedin en az 4 günlük olduğu belirtilirken, başına sert bir cisimle vurulduktan sonra boğularak öldürüldüğü anlaşıldı.

Biri bayan 2 kişinin gözaltına alındığı olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

haber3.com

Meslektaşımıza yönelik bu saldırıyı nefretle kınıyor, meslektaşımıza rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz.

Hukuki.net Ekibi.

Nerede
    adana, seyhan, Turkey.
    İletiler
    237
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İnsanlarımız çok değişmiş,eskiden hukukçulara hürmette kusur etmeyenler şimdilerde canlarına kast eder hale gelmişler.Saldırıları ve saldırganları nefretle kınıyor ve telin ediyoruz,Başta Türkiye Barolar Birliğini ve tüm Baro Başkanlarını bu saldırılara karşı etkili eyleme ve önlem almaya davet ediyoruz.Sadece kınamak yetmiyor...

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat 33 yaşındaki Uğur Özdemir, Mersin'de öldürüldükten sonra cesedi bavulda bulundu. Cesedi koyduğu bavulu otoparkta bir otomobile yüklerken yakalanan 29 yaşındaki Gülsen Özay, aile dostu olan avukat Uğur Özdemir'i evde kendisine tecavüze kalkıştığı ve küfrettiği için 6 gün önce başına sopayla vurarak öldürdüğünü söyledi.

Eşinden 3 ay önce boşanan Gülsen Özal ile cesedin yüklendiği otomobilin sahibi Derviş Tümüklü ile Orkun O. adlı kişi gözaltına alındı.

Mersin'in merkeze bağlı Mezitli Beldesi'nde sahilde bulunan ve hem yazlık hem de kışlık olarak kullanılan Üstaş Sitesi’nde oturan Gülsen Özay, bugün saat 10.00 sıralarında büyükçe bir bavulu sürükleyerek 400 metre ilerideki Barbaros Sitesi’nin otoparkına götürdü. Özay, bavulu Derviş Tümüklü'ye ait otomobilin yanına getirdi ve otomobile koymak için bagajı açtı. Bavulu kaldırıp bagaja koymakta zorlanan Gülsen Özay, bu sırada siteye bir başka konuyu takip etmeye gelen polislerin dikkatini çekti.

Gülsen Özay'ın yanına gelen polis, bavuldan kan aktığını görünce müdahale etti. Açtıkları bavuldan bir erkeğe ait cesedin çıkması üzerine Gülsen Özay gözaltına alınırken, öldürülen kişinin İstanbul'daki evinden 2 Nisan günü ayrılan ve yakınlarının bir daha haber alamadığı avukat Uğur Özdemir’e ait olduğu saptandı.

Olay yerine gelen savcının tespitinden sonra avukat Uğur Özdemir'in cesedi bavuldan çıkarılıp cenaze aracına konularak Adli Tıp’a götürüldü.

“TECAVÜZE KALKIŞTI, ÖLDÜRDÜM”

Evli ve 3 çocuk babası avukat Uğur Özdemir'in katil zanlısı olarak Gülsen Özay ve içinde ceset bulunan bavulun konulmaya çalışıldığı otomobilin sahibi Derviş Tümüklü ile olayla ilgisi olabileceği belirtilen Orkun O. adlı kişi gözaltına alındı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü’nde sorguya alınan Gülsen Özay ilk ifadesinde, daha önce bir süre İstanbul'da kaldığını, avukat Uğur Özdemir'in aile dostları olduğunu söyledi.

Eşinden şiddet gördüğü için boşanıp 3 ay önce Mersin'e geldiğini anlatan Gülsen Özay, kiraldığı yazlık eve yerleştiğini anlatırken, avukat Uğur Özdemir'i kendisine tecavüze kalkıştığını ve küfrettiği ileri sürdü, bu nedenle öldürdüğünü söyledi.

Cesedi evdeki bir odaya koyduğunu, ancak kokuşmaya başlayınca araziye atmak için plan yaptığnı söyleyen Gülsen Özay, ilk ifadesinde olayı şöyle anlattı:

“Aile dostumuz olan Uğur Özdemir, bana telefon edip, Mersin’e bir iş için geldiğini, işi bittikten sonra görüşmek istediğini söyledi. Ben de eve çağırdım. Birlikte bir lokantaya akşam yemeğine gittik. Yemekten sonra beni eve bıraktı. Yarım saat sonra tekrar eve geldi. Üzerime saldırdı, küfür etti. Bana tecavüze kalkıştı. Ben de başına sopa ile vurdum. Sonra ne yapacağımı şaşırdım. Cesedi 6 gün sakladım. Barbaros Sitesi'nde oturan arkadaşım Derviş Tömüklü’yü arayıp konuşmak istediğimi belirtip aşağıya inmesini söyledi. Avukatın cesedini de bavula koydum. Tömükçü'nün oturduğu sitenin otoparkındaki otomobilinin yanına götürdüm. O anda ne olduğunu anlamadım yanıma polisler geldi.”

Gözaltına alınan Derviş Tümüklü ve Orkun O. ise olayla ilgisinin olmadığını söylemekle yetindi.

Polis avukat cinayetiyle ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kayseri Barosu avukatlarından Murat Şahin'e geçtiğimiz günlerde bir saldırı yapılmıştır.
    Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, saldırıyı nefretle kınıyoruz.

Hukuki.Net Ekibi

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kredi kartı borcu yüzünden İstanbul'da bir yıl önce cinnet getirip ateşe verdiği evini havaya uçuran avukat, Bursa'daki annesinin evinde 9. kattan atlayarak intihar etti.

Alınan bilgiye göre, Üsküdar'daki evinde doğalgazı açıp havaya uçuran ve kendisi de ağır yaralanan avukat İhsan Özgür Çevik (39), yanık tedavisinin tamamlanmasının ardından Bursa'da oturan annesi Özlem Çevik'in yanında kalmaya başladı. Annesinin merkez Nilüfer ilçesi Ertuğrul Mahallesi Yurtkent Sitesi'ndeki evinde kalan bekar avukat, bir süre psikolojik tedavi gördü. Kredi borcu yüzünden psikolojisi bozulan avukat, bir süre dışarıda dolaşıp sigara içtikten sonra apartmanın 9. katına çıktı. Pencereden

etrafa bakan Çevik, kendisini ikna etmek için konuşma teşebbüsünde bulunan apartman sakinlerine aldırış etmedi. Vatandaşlar, pencerede bekleyen İhsan Özgür Çevik'in intihar edeceğini düşünerek polis ve itfaiyeden yardım istedi. Olay yerine gelen Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı kurtarma ekibi, apartmanın önüne şişme brandayı açtığı esnada Çevik kendisini boşluğa bıraktı. Apartmanın girişindeki beton korkuluğa düşen Çevik, olay yerinde hayatını kaybetti.

Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken, İhsan Özgür Çevik'in evini havaya uçurduktan sonra yanık tedavisini tamamlayıp taburcu olduğu ve 1 yıldır da psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi. Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla ceset Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Morgu'na kaldırıldı.
    gencavukatlar net

+ Konuyu Yanıtla
1 / 10 Sayfa 12345678910 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php20535-Saldiriya-Ugrayan-ve-Hayatini-Kaybeden-Hukukcularpage9

https:www.hukuki.netshowthread.php20535-Saldiriya-Ugrayan-ve-Hayatini-Kaybeden-Hukukcularpage8

avukat erkan sabri ünüvar

https:www.hukuki.netshowthread.php20535-Saldiriya-Ugrayan-ve-Hayatini-Kaybeden-Hukukcularpage4

https:www.hukuki.netshowthread.php20535-Saldiriya-Ugrayan-ve-Hayatini-Kaybeden-Hukukcularpage10

koycegizde vurulan avukat

öldürülen avukat bagajda bavul içinde bulundu

av.erkan aydemir

uğur özdemir cinayeti

dervis tumuklu gorsel

biçare bigane

avukat uğur Mersinde öldürüldü

mezitli altunizade sitesi cinayet

Forum