+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.

Konu: Kargo Sirketi Kargomu Çok Geç Teslim Etti

Kargo Sirketi Kargomu Çok Geç Teslim Etti
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  İSTANBUL, Turkey.
  İletiler
  34
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Kargo Sirketi Kargomu Çok Geç Teslim Etti

  sayin hukukcu uyeler,
  benim sorunum su: kargo sirketi bana gonderilen ve icinde onemli evraklarin bulundugu kargoyu 24 saat icinde teslim etmesi gerekirken 1 hafta sonra teslim etti. evraklar kayinbiraderime aitti ve o evraklarla kayinbiraderim adina benim calismakta oldugum isyerine isbasvurusu yapacaktim. ama evraklar son basvuru tarihinden sonra elime gectiginden dolayi onun evraklarini teslim edemedim ve basvuru da yapamadi. is cok gelir getiren guzel bir is idi ve dolayisi ile bu firsati kacirdi. simdi ben kargo sirketini mahkemeye vermek ve tazminat davasi acmak istiyorum. acaba bu konuda ne yapmam lazim ve kazanma sansim nedir. bu arada kargo sirketi tabi ki hileli yollara basvuracak muhtemelen cunku onlarla telefonda konustum ve bu zararimin tazmin edilmesini istedim. telefon gorusmeleri kayitli. onlar birsey yapamayiz siz acik adres vermemissiniz dediler. halbuki kargonun uzerinde de gonderilen yerden kesilen israliyeli faturada da acik ve net adresim var.
  hatta gelen gorevliye irsaliyenin uzerine teslim tarihini yazdirdim ve imza attirdim. bu kanit olur mu. aslinda onlarda da kayit var ama belki de yokedecekler. bu konuda gorus ve tavsiyelerinizi bekliyorum
  saygilar  Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

  Hukuki NET Güncel Haber

  Kargo Sirketi Kargomu Çok Geç Teslim Etti konulu yargıtay kararı ara
  Kargo Sirketi Kargomu Çok Geç Teslim Etti konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Mar 2007
  İletiler
  25
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kargo Sirketi Kargomu Cok Gec Teslim Etti...

  bu durumda doğrudan tüketici mahkemesine gitmek yerine tüm delillerin ortaya konulup tetkikini sağlayacak dolayısıyla bilirkişi raporu almanıza da faydalı olacak ve hızlı bir netice vereceği için tazminat talebinden önce gerekli merhale olarak sizin uyuşmazlık konunuza uygun olarak 'ayıplı hizmet' sebebiyle kargo şirketini il hakem heyetine şikayet edin.bulunduğunuz yerin kaymakamlığı vasıtasıyla dilekçe vererek.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  İSTANBUL, Turkey.
  İletiler
  34
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kargo Sirketi Kargomu Cok Gec Teslim Etti...

  peki bunun icin bir sure varmi. yani birkac gun sonra basvuru yapsam gec kalmis olurmuyum.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  May 2005
  Nerede
  Ankara, Yenimahalle, Turkey.
  İletiler
  2.490
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kargo Sirketi Kargomu Cok Gec Teslim Etti...

  AYIPLI HİZMET: Sağlayıcı tarafından bildirilen reklam ve ilanlarında veya standardında veya teknik kuralında tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da yararlanma amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren hizmetler, ayıplı hizmet olarak kabul edilir.

  Kargo şirketinin malı size tesliminden itibaren 30 gün içinde, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne bütün belge ve deliller ile birlikte başvurabilirsiniz. Taleplerinizin sözleşmeden dönme, hizmetin yeniden görülmesi veya ayıp oranında bedel indirimi olacağı kanunda öngörülmüştür fakat olayınızda bunların hiçbiri mümkün olmamaktadır, ayıp oranında bedel indiriminden bahisle, paketin geç gelmesi nedeniyle hiç bir yarar kalmamış olduğundan, ödediğiniz ücreti isteyebilirsiniz. Tazminat istemi ise 4077 sayılı kanunun 4. maddesinde "Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir." şeklinde düzenlenmiştir. Bununla birlikte, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti kararı sizin lehinize olursa, hukuk mahkemelerinde müspet zarar nedeniyle tazminat isteminde bulunabileceğinizi düşünüyorum.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  İSTANBUL, Turkey.
  İletiler
  34
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kargo Sirketi Kargomu Cok Gec Teslim Etti...

  Alıntı Başak Şahin rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Tazminat istemi ise 4077 sayılı kanunun 4. maddesinde "Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir." şeklinde düzenlenmiştir. Bununla birlikte, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti kararı sizin lehinize olursa, hukuk mahkemelerinde müspet zarar nedeniyle tazminat isteminde bulunabileceğinizi düşünüyorum.
  Sayin Basak Sahin,
  Yanitiniz ve yardiminiz icin tesekkur ederim. Yanliz benim durumumda olum yada yaralanma gibi bir durum yok. Sizin de belirttiginiz gibi eger Tuketici Sorunlari Hakem Heyeti benim lehime karar verirse acaba benim durumum icin yani ''isbasvurusu geceklesmedi ve isin yillik kazanci yaklasik 30.000 YTL oldugundan ve tabi bunu da ispat edebilirim cunku is ilani bende mevcut ustelik resmi bir kurumun ilani oldugundan'' acaba 30.000 ytl lik bir tazminat davasi acabilirmiyim. Yanliz dedigim gibi belgeler bana degil kayinbiraderime ait. Ben sadece araci idim. Yanliz kargonun alicisi ben gondericisi de baldizim oldugundan acaba hakem heyetine benim mi basvuramam lazim yoksa gonderenin mi.
  Bir de bu hakem yeheti valiliklerde mi oluyor. Yani kaymakamlik araciligi ile basvursam olurmu.
  ve son olarak sizce hakem heyeti lehime karar verir se bu meblag kadar tazminat davasi acabilirmiyim. bu karar nasil olacak onu da bilmiyorum. yani bana haklisiniz mi diyecekler yoksa tazminat davasi acabilirsiniz mi diyecekler.
  eger bu sorularima yanit verebilirseniz inanin cok minnetar kalirim.
  saygilar.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  May 2005
  Nerede
  Ankara, Yenimahalle, Turkey.
  İletiler
  2.490
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kargo Sirketi Kargomu Çok Geç Teslim Etti...

  Tüketici sorunları hakem heyetleri kaymakamlıklara bağlıdır. Dilekçenizde hizmetin konusu, içeriği, iş başvurusu için gerekli olan belgelerin teslimine ilişkin olduğu, hizmetin geç görüldüğü, bu nedenle iş başvurusunun kaçırıldığı gibi bilgileri ve ücretin iadesi talebinizi belirtmekle birlikte, hizmetin ayıplı olduğunun ispatına yarayacak belgeleri vermenizi öneririm. Örneğin kargo şirketinin açık adres verilmediği ve teslimin bu nedenle geciktiği itirazına karşılık, açık adresin verildiğini kanıtlayacak delilleri de önceden sunmanız yararınıza olacaktır. Size haklısınız, mahkemede tazminat davası açabilirsiniz şeklinde değil, eğer haklı görülürseniz talebinizle paralel bir karar, örneğin ücretin iadesine karar verilecektir. Bu karar, hukuk mahkemelerinde hizmetin ayıplı olduğu yönünde bir delil hükmü görebilecektir. Böylece hukuk mahkemesinde açtığınız tazminat davasında hizmetin ayıplı olduğunu ispat etme külfetinden kurtulacak, sadece ayıplı hizmet nedeniyle müspet zarara uğradığınızı ispat edeceksiniz.

  Tüketici sorunları hakem heyetinin kararı sonucunda kayınbiraderinizin açabileceği tazminat davası hakkında fazla yorumda bulunamayacağım, çünkü burada işe alınıp alınmama kesin olmadığından, işe alınma ve bu neticede edinilecek kazançlar sadece ihtimal dahilinde olduğundan,ileri sürülen delillerin değerlendirilmesiyle, hakimin takdir yetkisi ile vereceği bir karar söz konusudur.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  İSTANBUL, Turkey.
  İletiler
  34
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Re: Kargo Sirketi Kargomu Çok Geç Teslim Etti...

  cok tesekkur ederim inanin cok yardimci oldunuz.
  tavsiyelerinizi aynen dinleyecegim. peki benim o isyerinde calisiyor olmam ve kayinbiraderime oncelik hakki sagladigimi iddia edersem, bunu da ise alacak kisinin sahitligi ile desteklersem acaba sonuca etkili olur mu

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Dec 2014
  Nerede
  KAYSERİ
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Re: Kargo Sirketi Kargomu Çok Geç Teslim Etti...

  İyi günler Başak hanım.. benim de kargo şirketiyle ilgili bir sorum olacaktı..04/12/14 tarihinde kargoya verilen kolim 08/12/14 tarihinde elime ulaştı..İçinde gıda olduğu için tekrar tekrar arayıp sordum ve sadece kargonuz gecikmeye uğradı dediler. Kolimi teslim aldığımda içindeki gıdalar cok hasar görmüş bayatlamış içinde bulundukları kutular kırılmış ve parçaları kolinin içine dökülmüştü. koli yırtlımış özentisiz taşınmış.. fotoğraflarını çektim ve bu şirketi şikayet edip hakkımı savunmak istiyorum ne yapabilirim ???

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. [Tüketici şikayetleri] MNG Kargo Kargomu Başkasına Teslim Etmiş
  Yazan: Oguzhann Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 5
  Son İleti: 21-11-2016, 11:11:07
 2. İptal ettiğim halde kargo teslim edildi
  Yazan: hulyabu Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 0
  Son İleti: 24-03-2016, 12:42:20
 3. Yanıt: 0
  Son İleti: 25-11-2014, 22:38:44
 4. Kargo Sirketi Kargomu Kaybetti
  Yazan: blackbox151 Forum: Tüketici Hakları
  Yanıt: 1
  Son İleti: 15-11-2014, 23:01:55
 5. Trafik kazası sonucu sigorta sirketi beni dava etti
  Yazan: fasulye Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 21-04-2005, 22:42:19

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kargo şirketini nereye şikayet edebilirim

kargo gecikmesi tazminat

kargo şirketi nereye şikayet edilir

kargo nereye şikayet edilir

kargo gecikmesi

kargo firmaları nereye şikayet edilir

kargoları nereye şikayet edebiliriz

kargonun geç teslimi

kargo şirketleri nereye şikayet edilir

kargolar nereye şikayet edilir

gec gelen kargo

kargoyu nereye şikayet edebilirim

kargo sikayet tuketici haklarikargo şirketlerini nereye şikayet edebilirimkargo gecikmelerine acilan davalarkargo şirketi şikayettuketici haklari kargokargoyu mahkemeye vermekargo gecikmekargonun gec teslimi nedeniyle gondericinin zararigeç gelen kargo parasıkargo şikayet dilekçesikargo şikayet dilekçesi örneğikargo şikayetleri nereye yapılırkargo şirketini mahkemeye verme
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2018 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  Afternic | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2018 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2018 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.