Merhaba,
Birbuçuk sene önce taşındığımız ve hala oturduğumuz mahallede otomobil park yeri yüzünden komşular anlaşmazlık çıkartıyorlar. Arabamızı onların evinin karşısındaki kaldırımın bulunduğu yere çektiğimiz için sorun çıkartıyorlar ve yaptıkları davranışlar tehdit boyutlarına ulaşıyor. Gece arabanın lastiklerini patlatmakla tehdit ediyorlar. Hatta bir keresinde arabanın üzerine , "Bu arabayı buraya çekerseniz arabanın başına geleceklerden sorumlu değiliz" diye bir mesaj bile bırakılmıştı. Fakat bu mesaj gece boyunca yağmurda ıslandığı için parçalandı ve mesajı kaybettik. Adam yolda bekleyip evden birisi pencerede gözüktüğü zaman bu araba burdan çekilecek diye rahatsız ediyor.
Forumdaki hukukçu arkadaşlara veya başına böyle bir olay gelmiş arkadaşlardan bilgi istiyorum. Acaba kendi evinin önü olduğu için herhangi bir hak sahibi oluyormu bu insanlar. Ben şahsen öyle olduğunu hiç düşünmüyorum ama yinede bir sorayım dedim.
  • Ayrıca eğer tekrar böyle bir olay olur ve tehditle karşılaşırsam ne yapabilirim?
  • Polise haber versem işlem yapılması için tanık gereklimidir?
  • Eğer arabamın lastikleri patlatılırsa hakkımı nasıl arayabilirim?

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.