Merhaba arkadaşlar. Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama. meşhur bir internet sitesi üzerinde bir ev ilanı gördüm. hiç site üzerinden falan mesajlaşmadan adamı cep telefonundan aradım. evi görmek istediğimi söyedim. adam ben evin olduğu yerde değilim ama şuan inşaat ustaları orada çalışıyordur. git bak dedi. evin olduğu yere gidince adamı aradım. adam evi tarif etti. daha sonra evi beğendiğimi söyledim telefonda. akşamına hemen kontrat yapalım dedi alıcısysan dedim olur. Akşamına bir AVM de buluşmak üzere anlaştık. buluşma saatinde beni aradı. kendisinin işi çıktığını eşinin geleceğini benim numaramı eşine verdiğini söyledi. daha sonra eşi diye söylediği kişi geldi. avmde oturduk. ben kadına yaklaşık 2000 lira para verdim. bir kira depozito bir kira peşin anahtarı 2 gün sonra almak üzere anlaştık(kombi falan takılacaktı) .

Daha sonra adamı aradığımda telefonu kapalıydı. eşinin numarası falan da kapalı. Sahibinden.com ' a girdim ilanı falan kaldırmış. cep numarasınıda değiştirmiş. O numarayı aradığımda, ben öyle bir ilan vermedim. Size evi gezdirmedim. Evli falan da değilim. sizi kandrırımşlar dedi. fakat o sildiği ilan numarası falan bende duruyor.

Ayıca şöyle birşey var. sözleşmede kadının T.C. ni sorguladığımda hatalı çıkıyor, evin adresini yanlış girmiş, dairenin bulunduğu katıda yanlış girmiş. ve kira kontratı başlangıç tarihinide 2016 yerine 2015 yazmış. yani 1 sene öncesi. Sizce bu sözleşmenin bir geçeliliği var mı? belki de o kadın ev sahibi bile değil.

Karakola falan gittim. kadının görüntülerini falan almak için avmye falan da gittim. onlarıda aldım. kadının yüzü falan belli oluyor kısmen ama. parayı verdiğimin görüntüsü de var.

sizce ben dava açsam bu davayı kazanır mıyım? şuan 2 farklı kişiye mi dava açmalıyım ? yoksa bir bardak soğuk su mu içeyim çünkü o ilanı veren kişi ile hiç görüşmedim. o site üzerinden kaldığı ilan bulunabilir. Cep numarasını değiştirdiği bulunabilir. yani eski numarası ama bu davayı kazanıp parayı almam için yeterli mi?

Avukat falan vs. için para harcıycak durumda değilim açıkçası. öğrenciyim. çok masraf gider mi? hangi davaları açmalıyım?

benim korkum şu. benim imzam ve T.C numaram sözleşmede var. 1 yıllık imzalı sözleşme. sizce hadi bu dolandırıldığımı ispat edemedim diyelim, ileride bunlar benim imzam ve T.C. m ile başıma iş açabilerler mi. oturmadığım evin kirasını isteyebilirler mi? Mesala bilgileri falan değiştirip. Umarım o sözleşmenin hiç bir geçerliliği yoktur.

Bugün gittim, ev yeni olduğu için daha kapı numarası bile yokmuş. o binada oturan birine de sordum.