+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 16 ileti bulundu.

Konu: Zina şu anda suç mu?

Zina şu anda suç mu? Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Zina şu anda suç mu?

konu başlığı itibari ile biraz sert bir tavır olabilir...
    ama halk arasındaki tabir bu...

ben bir erkek arkadaşım kendi evimde kalıyorum...
    öğrenciyim.
    apartman sakinleri öğrenci olmamdan dolayı benden rahatsız...
    ama ev benim:D

neyse konu....

ciddi bir düşünce beslediğim kız arkadaşım... arada sırada gelip benimle kalıyor....ve komşular bundan rahatsızmış...
    aynı apartmanda halamda kalıyor....yani aileminde kız arkadaşımdan haberi var...bu niye yazdım... ne kadar ciddi olduğumu belirtmek için...

komşuların evime polis ile baskın düzenlemek gibi saçma bir düşüncesi varmış....halama öyle demişler...:D

benim öğrenmek istediğim....

polisin evime girebilmesi için kesinlikle arama iznin bulunması gerektiğimi...

ve bu izni komşuların kaba tabiri ile belirtmek istedikleri, saçma düşüncelerini kullanarak arama izni alıp alamayacakları....

başka hiç bir şekilde komşuları rahatsız etmiyorum....

asıl merak ettiğim yani kullanabilecekleri tek şey olan

"zina" (yapmasamda böyle saçma bir şeyi)

bunu kullanarak benim evime arama izni alabilirlermi?

yani şuanda zina suçmu?

Hukuki NET Güncel Haber

Zina şu anda suç mu? konulu yargıtay kararı ara
    Zina şu anda suç mu? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul, Turkey.
    İletiler
    3.628
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Zina evli eşlerden birinin, bir başkası ile ilişki yaşamasıdır. Dolayısı ile zaten bekar iki insanın yaşadığı ilişki zina kapsamına girmez.
    Kaldı ki zina bir suç değildir, sadece aldatılan eşe boşanma davası açma hakkı verir.
    Komşularınız ancak ahlaka aykırı tutumlarınızdan ötürü şikayetçi olabilirler ki iki bekar insanın nikahsız olarak beraber kalmaları da şikayet konusu yapılamaz.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    3.492
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Zina olabilmesi için taraflardan en az birinbin evli olması gerekir.
    VE zina artık suç değil sadece artık boşanma nedeniridr. Evinize gelen misafirlerinizden dolayı polise şikayet etseler bile sonuc alamazlar. Ama fuhuş yapılıyor derlerse o başka..

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Zina olabilmesi için taraflardan en az birinbin evli olması gerekir.
    VE zina artık suç değil sadece artık boşanma nedeniridr. Evinize gelen misafirlerinizden dolayı polise şikayet etseler bile sonuc alamazlar. Ama fuhuş yapılıyor derlerse o başka..

Ekleyen: Av.Duygu Tekay - 20/12/2006 : 13:13:47
    ne yani komşular ;
    fuhuş yapıyor dediler diye polis kalkıp benim evime baskın mı yapacak?
    bu çok saçma değil mi?

ve bir soru daha...isterseniz yeni başlık açabilirim...

komşular aralarında imza toplayıp beni kendi evimden çıkartmak gibi bi hakları varmı?
    eğer varsa neden olarak bir şey göstermek zorundalarmı?
    ve yapmadığım bir şey için bile olsa imza toplayabilrlermi?

komşular beni çekemiyor galiba:D
    ayıptır söylemesi arabamda varda...oto parka ilk park ettiğimde biraz problemçıkartmıştılar:D

bu arada cevaplarınız için çok teşekkür ederim....

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

valla şuan hukuk mezunu değilim ama hukuk fakültesinde 3. yılım. komşular imza toplayıp çıkarabilir mi demişsin, ben kendi fikrimi belirteyim. ev kendine ait olduğunu belirtmişsin. Anayasa ile korunan temel hak ve özgürlüklerin komşuların imzası ile sınırlandırılması olabildiğince saçma geldi bana en fazla şikayet edebilirler sanırım ama şikayetin konusu zina olamaz.

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

şikayet edebilecekleri bir konu yok...

ama eğer herkes bunu böyle gösterirse... bu da mümkün değil...
    sitede benim akrabalarımda kalıyor...sayıca üstün olmasakta...
    belli bir sayımız var:D

benim bilmek istediğim...

hukuken her hangi bir şekilde bunu yapıp yapamayacakları....

Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ciddi olmayan yazınıza ( konu değil ciddiyetsizlik sizde ) gayet ciddi yanıtlar verilmiş. Hem şaşırdım hem sevindim....
    Şaşırdım ikide bir gülme anlamına geldiğini sandığım '':D'' işaretini ciddi bir hukuk sitesinde mizah bölümünde değilde ciddi bir hukuki sorunda çok sık kullanmış olmanıza karşın. Avukat arkadaşlar ve hatta bir hukuk öğrencisi arkadaşımız yanıtlamış.
    Şaşırdım çünkü ''komşuların evime polis ile baskın düzenlemek gibi saçma bir düşüncesi varmış....halama öyle demişler...:D'' cümlesinde komik bir yer yok...
    Şaşırdım imla kurallarını böylesine hiçe sayan bir yazınız var. Sorununuza bulmak istediğiniz kişiler hukuk fakültesi mezunu çoğuda avukat saygıyı hakettikleri kanısındayım. Yani en azından cümlelere büyük harfle başlayabilir. Biraz alçakgönüllü olabilirdiniz. ''ben bir erkek arkadaşım'' Ne demektir ? Kişi ya erkektir yada kadın eril ve dişil olayı yani. Ben bir erkeğim denebilir. Ama böyle cümle olmaz...
    Şaşırdım '' komşular beni çekemiyor galiba:D
    ayıptır söylemesi arabamda varda...oto parka ilk park ettiğimde biraz problemçıkartmıştılar:D ''; ''ama ev benim:D'' gibi hiç hoş olmayan böbürlenmenize karşılık bunu yok sayıp yanıtlamışlar...
    Sevindim değerli avukat üyelerimiz böyle olmasına rağmen yanıt vermişler hemde çok güzel yanıt vermişler....
    Dikkat ediniz zina anlamının ne olduğunu bilmemenize veya sorunuza bir tepkim yok bunlar kabul edilen olaylardır. Kızdığım uslubunuz ve ifade tarzınız Lütfen biraz dikkat...
    Kız arkadaşınızla ciddi olduğunuza göre kız arkadaşınızında bekar olduğunu farz ve kabul etmemiz gerekmektedir. İki reşit kişinin ( 18 yaşından büyük ) bekar olmak koşulu ile birlikte kalmaları zaman zaman birlikte olmaları kesinlikle zina değildir.
    Aynı kız arkadaşınızın gelmesine komşularınızın bozulma sebebi sizi çekememe olmasından çok mutaasıp olmaları kendi çocuklarına kötü örnek teşkil edeceğinizi düşünmeniz olabilir. Burada ki yazı formunuzda ki gibi bir konuşma uslup ve tavrı içindeyseniz birazda ' laubaliliğiniz ve ukalalığınızdan ' duyulan sinir ile olabilir. Bence siz halanızla konuşun apartman sakinleriyle uygun bir dille o konuşsun...
    Ev aranması başka bir olaydır eve ahlak polisinin baskın yapması ayrı olaydır. Ev aranması için mahkeme kararı ve bir geçerli neden gereklidir.Kız arkadaşınızın zaman zaman sizin eve gelmesi ev aramayı gerektiremeyeceğinden arama diye bir olay olamaz. Ahlak polisi ise Fuhuş iddası üzerine eve baskın yapabilir ki anlatımınızdan buda mümkün gözükmemektedir. Dolayısı ile anlattığınız olaydan dolayı evinize baskın olma durumu söz konusu olamaz...
    Ancak komşularınız sizi gürültü yapmaktan yüksek sesle müzik dinlemek gibi sosyal toplum kuralları bazında şikayet ederlerse sizi karakola çağırıp uyarabilirler....
    Saygılarımla..

Nerede
    Turkiye.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Ciddi olmayan yazınıza ( konu değil ciddiyetsizlik sizde ) gayet ciddi yanıtlar verilmiş. Hem şaşırdım hem sevindim....
    ........
    Saygılarımla..
    Ekleyen: commodore1tr - 21/12/2006 : 13:08:22
    Mesajlarıma verdiğiniz cevaplardan dolayı size ve diğer üye avukatlara çok
    "Teşekkür Ederim"...

İlk msjı atarken pekde iyi bir durumda değildim. Sinirlerim bozuktu ve kendimi iyi hissetmiyordum.Bir avukat olarak sizin bunu anlayabilmiş olmanız gerekirdi.İkinci msjı atarkende aynı durum geçerkli.
    İmlalara ya da büyük küçük harf olayını düşünebilecek durumda değildim.
    Bunların hepsinden dolayı sizden ve diğer üyelerden özür dilerim.

Ciddiyetsizlik vb bir kaç kelime kullanmışsınız.Bunları bulunduğum durumu ve beni tanımadığınız için kullanmanız normal.Size hak veriyorum.
    Ben 23 yaşındayım ve şimdiye kadar hiç denilebilecek kadar kitap(her hangi bir tür), gazete(spor sayfalarıda dahil), dergi(bilim teknik hariç) okumadım.Dünyada roman okumaktan daha önemli yapılacak şeyler var diye düşünüyorum.Ve neredeyse her konuda yorum yapacak kadar bilgim vardır.Bilgimi her zaman geliştiriyorum.

NOT:İNTERNET ÜZERİNDE, ÖZELLİKLE FORUM SİTELERİNDE;
    BÜYÜK HARF İLE YAZI YAZILMASI İSTENMEZ, ÖZELLİKLE TÜRKÇE SİTELERDE.BİR BAĞIRMA ANLAMINA GELİR, İKİ ARAMA MOTORLARI BÜYÜK TÜRKÇE KARAKTERLERİN BAZILARINI TARAYAMAZLAR.

NOT2EN BU SİTEYİ ARAMA MOTORUNDAN BULDUM.

Herkese tekrar çok Teşekkür Ederim...

Umarım beni yanlış anlamaz ve kızmazsınız...

iyi çalışmalar
    iyi günler...

Nerede
    Eskişehir, Türkiye.
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Zina şu anda suç mu?

Alıntı dinamik rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    konu başlığı itibari ile biraz sert bir tavır olabilir...
    ...
    başka hiç bir şekilde komşuları rahatsız etmiyorum....

asıl merak ettiğim yani kullanabilecekleri tek şey olan

"zina" (yapmasamda böyle saçma bir şeyi)

bunu kullanarak benim evime arama izni alabilirlermi?

yani şuanda zina suçmu?
    Alan memnun satan memnun, komşular da rahatsız değilse kime ne? Değil mi?

İşte öyle değil.

Allahın rızasını gözettiniz mi?

Sadece islam dininde değil diğer dinlerde de zina yani nikahsız beraberlikler 7 büyük günah arasında sayılmıştır ve haramdır.

Bu dünyada işiniz iş ama yarın hakkın divanında nikahsız birlikteliklerin hesabı sorulur.

Nerede
    ankara
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Zina şu anda suç mu?

Değerli Hukuk Mensupları,

Bu sitede halen yürürlükte olan Medeni Kanun üzerinden görüş alışverişi yapıldığını değerlendiriyorum. Forum başlığından ve ve bazı yorumlardan şeriat hükümlerinin de komşuluk haklarına ve iletişimine maalesef etki etmeye başladığı görülüyor.

Bir bahar sabahı iş öncesi ormanda açan çiğdemleri görmek amacıyla kendi başıma küçük bir gezinti yapmıştım. Sonra otoparkın çıkışını kapatan aracı nedeniyle görüşmek zorunda kaldığım ODTÜ'lü bir öğretim görevlisi ormanda fuhuş yapılıyor, senin orada işin ne dedi bana? Tartışmaya neden olan bu sorunun ardından seni 2. şubeye şikayet ederim diye tehdit etti beni. Üzerinde o an siyah tayyörü olan orta yaşlı bir yönetici olarak şaşkınlığımı hala üzerimden atamadım ve kendimi kötü hissediyorum.

Hala "fuhuş" kelimesi bende çok olumsuz etkiler uyandırıyor.

"Fuhuş" para karşılığında ilişkiye girmek değil midir? Ormanda birbirini seven ve el ele gezen genç çiftler olabilir. Onlara bu eylemi atfetmek hakaret olmaz mı? Vatandaşları bu tip hakaretlere maruz kalmaktan koruyan kanunlarımız var mıdır?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

zina suç mu

zina sucmu

zina suç mudurtürkiyede zina suc muzina suçmudurturkiyede zina suç mudurhttp:www.hukuki.netshowthread.php17191-Zina-su-anda-suc-muzina turkiyede suç muzina suç mu 2015tck zina suç muzina yapmak suç muZina yapmak sucmuzina kanunen suç muzina anayasada suç muzina yasal olarak suç muzina yasası 2013zina yapmak kanun suç muturkiyede zina sucmuzina hukuken suç mudurTürkiyede zina suçmudurturkiyede zinatck zinaevlilikte zina suç mudurzina tck da suç muzina şu anda suç mu
Forum