Merhaba,Ben 6 senedir özel bir şirket çalışmaktaydım.Fakat yeni şirkete devir olacağımız söylenerek bana bir iş sözleşmesi getirdiler (tüm haklarımdan feragat ettiğime dair gibi ağır maddeler bulunan) ve imzalamamı istediler.Bende kabul etmedim tabiki.Zaten otomatik olarak başka bir işyerine devir olduğunda bir şey imzalamasamda tüm haklarımında geçiceğini biliyordum.Ve beni 1 ay sonra haksız şekilde işten çıkardılar.İşten çıktıktan sonra son üç maaşımın ve primlerimin başka bir şirket tarafından ödendiğini ve bu şirkete devredildiğini öğendim.Bu iki şirketinde sahiblerinin aynı kişi olduğunu sanıyorduk fakat soyadları farklı olan akrabalara ait şirketlermiş.3 aydır yeni şirkette çalışıyor gösterdikleri için kanunen almam gereken isşizlik sigortamı bile alamadım.Kıdem tazminatı ve diğer haklarımın iç birini de ödemediler.Ve benimle birlikte 1 sene içerisinde de 5 kişiyi aynı şekilde haksız olarak işten çıkardılar.Ben dava açtığımda haklarımı nasıl geri alabileceğim.Şahitlerim var.Çünkü 2 şirket de başkaları adına kayıtlı.Çünkü bu insanların başka akrabaları üzerine bir çok şirketleri var.Müşterileri tarafından da kazanılmış davaları bulunduğu için tazminat ödememek için şirketleri hep başka yerlere taşıyor ve kaçıyorlar.Davamı kazandığım takdirde hakkımı yine ödememezlerse kişisel mallarına haciz koydurabilirmiyim.Çünkü şirketlerinde haciz koydurabilecek bir şey bulabilceğimizi sanmıyoruz.Ayrıca 1.şirket A.Ş. diğer şirket ise LTD.
6 senelik emeğimin böyle insanlar yüzünden heba olmasını istemiyorum.Hakkımı istiyorum.Lütfen bu konuyla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim.Şimdiden herkese teşekkür ederim.