+ Konuyu Yanıtla
1 den 8´e kadar toplam 8 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  May 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  19
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Yargıtay'a mürafaa talabinde bulunulan dava

  ayıplı maldan dolayı 30 ay sonunda kazandığım davayı şirket avukatları temyiz haklarını kullanıp''teceri icra ve mürafaa taleplidir''diye yargıtay hukuk dairesine gönderdiler.yargıtayda dosyam 3 ay 19 hukuk dairesinde durduktan sonra görevsizlik kararı ile 19.hukuk dairesi dosyayı 13.hukuk dairesine yolladı.ve 13 hukuk dairesi otomotiv sirketinin mürafaa talebini kabul etmiş ve sahsıma ../../2006 tarihinde duruşmada bulunmam için çağrı kağıdı yollamış.
  benim merak ettiğim yargıtay dava ettiğim otomotiv şirketinin benim delillerim karsısında 1 tane dahi delili olmadığı halde(benim delillerimin hepsi dava ettiğim otomotiv şirketinin resmi servisinin verdiği servis belgeleri)bilir kişi raporları benim haklılığımı onadığına göre gercek dışı beyanda da bulunup bunun belgesini dahi verme hatasını yapan bu şirketin talebini nasıl kabul etmiş olabilir mantığım bunu anlamama izin vermiyor.birde şunu söylemek isterim benim avukatım olmadan 30 ayın sonunda bu davayı kazandım .
  şimdi sizlerden bunun gibi ayıplı maldan dolayı ''mürafaa lı bildiğiniz yargıtay davası varsa bana bildirmeniz.(yargıtay karar no ve tarihlerini)
  ayrıca yargıtayda bu sürec nasıl işliyor normal asliye hukuk mahkemesindeki gibimi.çok az bir sürem kaldı 1 ay kadar bana yardımcı olanlara şimdiden teşekkürleri.saygılarımla.  Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

  Hukuki NET Güncel Haber


  Yargıtay'a mürafaa talabinde bulunulan dava konulu yargıtay kararı ara
  Yargıtay'a mürafaa talabinde bulunulan dava konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jun 2004
  Nerede
  Bursa, Türkiye.
  İletiler
  2.735
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  sayın icim
  yargıtay kimsenin talebini kabul etmemiş. Yalnızca duruşma günü vermiş. Temyiz incelemesi duruşmalı yapılacak.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  May 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  19
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  davayı şirket avukatları temyiz haklarını kullanıp''teceri icra ve mürafaa taleplidir''diye yargıtay hukuk dairesine gönderdiler.benim merak ettiğim yargıtay dava ettiğim otomotiv şirketinin benim delillerim karsısında 1 tane dahi delili olmadığı halde(benim delillerimin hepsi dava ettiğim otomotiv şirketinin resmi servisinin verdiği servis belgeleri)bilir kişi raporları benim haklılığımı onadığına göre gercek dışı beyanda da bulunup bunun belgesini dahi verme hatasını yapan bu şirketin talebini nasıl kabul etmiş olabilir şimdi sizlerden bunun gibi ayıplı maldan dolayı ''mürafaa lı bildiğiniz yargıtay davası varsa bana bildirmeniz)
  ayrıca yargıtayda bu sürec nasıl işliyor normal asliye hukuk mahkemesindeki gibimi.çok az bir sürem kaldı 1 ay kadar bana yardımcı olanlara şimdiden teşekkürleri.saygılarımla.
  Asıl sormak istediğim''TEMYİZ DİLEKÇESİNDE HUMK 428/5 VE 6 gereği bozulmasını istenmekteymiş.
  BU NE ANLAMA GELMEKTEDİR bu taleplerine karşı ben nasıl bir harekette bulunabilirim.saygılarımla


 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Aug 2006
  Nerede
  Antalya, Merkez, Turkey.
  İletiler
  1.019
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın İlgili;

  Değişikliklerden önceki Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu'nun (yani; Hukuk Yargılaması Yöntemi Yasası) 428. maddesinin 5 ve 6. fıkraları;

  """"""Temyiz Mahkemesi, aşağıda beyan olunan sebeplerden ötürü, temyiz olunan hükmü bozar:

  """5. Maddi meselenin takdirinde hata edilmesi;

  """6. İki taraftan birinin davasını ispat için ileri sürdüğü delillerin, kanuni bir sebebe dayanılmaksızın kabul edilmemesi,"""

  hükmündedir.

  Ayıplı mal(lar)dan dolayı açılmış ve Yargutay'da görülmüş binlerce dava var. Yargıtay'ın internet sitesinden erişebilirsiniz. Ayrıca; bu konuda yazılmış pek çok da kitap var.

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  May 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  19
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  TEMYİZ DURUŞMASI YARGITAYDA YAPILDI

  mahalli mahkemenin ve bilirkişinin verdiği rapora ve delillerimi incelemesi sonucu haklılığımı kabul ettiği,davalı şirketin vekil avukatlarının temyiz hakkını kullandığı ve ../12/2006 temyiz duruşması yargıtayda yapıldı.
  ben şahsen davacı olduğum şirket vekil avukatı duruşmaya katıldık.
  koridor konuşmamızda avukat beye dosyada gerçek dışı yazılı beyanlarının olduğunu ve ben bunun ispatını mahkeme esnasında dosyaya hakim aracılığıyla koyduğumu ilettim(çünkü sayın avukat merkez avukatlarındandı ve davaya hiç girmemişti)...şaşırdı ve bize teknik uzmanlar ne derse ona göre savunma yaparız dedi.fakat içeriye girdiğimizde yine gerçek dışı beyanlarda bulundu(anlaşılıyorki dosyayı hiç incelememişti)tabii ki bende avukatların ,avukat bey gibi geçmiştede gerçek dışı beyanlarının olduğunu kanıtlarının dosyada mevcut olduğunu dile getirip arızaların ve ayıplı hizmetin devap ettiğini söyleyip bilirkişi ve delil servis belgeleri ile ispatlı mahalli mahkemenin kararının onanmasını talep ettim.
  şimdi yargıtay dosyadan inceleme yaptığına göre HAKLILIĞIMIN ONANMASINDAN BAŞKA BİR KARAR vermeleri ben ve benim gibi haklılığını %100 ispatlamış olan tüketicileri ve siz sayın avukatlarımızı düşündürür diye düşünüyorum.çünkü bir tane dahi delilleri yok.yazılı olarak verdikleri bir evrak var o evraktada gerçek dışı beyanda bulunduklarını ispatladım...Ayrıca hakim kendilerine tam 3 kez delil sunmaları için kati süre tanıdı ve ihtar etti (yazılı olarak)ben ilkinden sonra itiraz etmeme ve kayıtlara geçmesini sağlamama rağmen üstüne 2 kez daha süre verdi.Hakimin bu şekilde taki süre verip ihtar etmesine rağmen üstüne iki kez daha süre vermesi yasalara uygunluğu siz sayın avukatlarım bilirsiniz.YARGITAY BAŞKAN VE ÜYELERİNİN davalı tarafa gerçek dışı beyan ile mahkemeyi yanıltmaya çalışmaktan dolayı her hangi bir işlem yapma yetkisi varmı..Hakimin kati süre vermiş olması ihtar etmesinden sonra 2 kez daha süre vermesi yasalara uygun değil ise Yargıtay başve üyeleri bu uygulama için her hangi bir işlem başlatırmı.
  benim açtığım ve 36 ay sonunda kazandığım tüketici davamda avukatım yoktu sadece hukuki.net ve benzeri sayfalardaki sayın avukatların yardımlarıyla davamı sonuca erdirdim.şimdi kafanda oluşan bu sorulara cevap arıyorum.cevap ve yorumlarınıza şimdiden teşekkürler.saygılarımla

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Aug 2006
  Nerede
  Antalya, Merkez, Turkey.
  İletiler
  1.019
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın İlgili;

  1. Bir davada, çoğunlukla; bir taraf bir şeyi, diğer taraf da tam zıttını iddia eder. Sonuçta da, çoğunlukla; bir taraf davayı kazanır. Bu durumda, diğer tarafa; """sen, diğerinin söylediğinin tam tersini söyledin, Mahkeme'yi yanılttın""" diye ceza vermeye kalkılırsa; hiç kimse Mahkeme'ye gitmez!

  O nedenle; davalı şirket vekillerinin, gerçek dışı addettiğiniz (buna bizler "savunma" diyoruz) tüm söyledikleri için, Yargıtay Başkan ve Üyeleri'nin değil; herhangi bir kişinin, haklarında bir işlem yapma yetkisi bulunmamaktadır. Elbette; örneğin siz, bundan dolayı bir suç duyurusunda bulunabilir; sonuçlarını da bizimle paylaşabilirsiniz.

  2. Hakimin verdiği süreler, tarafları elbette bağlar. Dahası, Mahkeme, hele de hukuk mahkemeleri; kendi ciddiyet, saygınlık ve etkinliğini; tam da buralarda göstermelidir. Ancak; olayınızda olduğu gibi, Mahkeme kendi koyduğu sürelere uymamış ve yeni süreler vermişse de, sonuçta, bu durum, sizin aleyhinize olmamış ve davayı kazanmışsınız. Şimdi, kime, ne gibi bir işlem yapılmasını istiyorsunuz?

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  May 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  19
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Sayın Av.Mehmet Taylan KARAKUM öncelikle cevabınız için teşekkürler.
  avukat bey sovunmasını yaparken(sizin tabirinizle)davacının aracı teknik personelimiz hassas bir incelemeyel ve her türlü teknik malzeme kullanılarak yapmış olduğu inceleme sonucunda araçta iddia edilen aşırı yakıt tüketimi ve diğer arızalardan hiç biri yoktur.ve davacı araç sahibi''KÖTÜ NİYETLİDİR''diyerek savunma yapabiliyorsa.ve delilini sunmasını istememe rağmen (katı süre verilmesi kaydıyla)gerçek dışı beyanının delilini sunamadığı gibi hakim 3 kez delil sunma süresi vermesi
  (hukuk mahkemeleri; kendi ciddiyet, saygınlık ve etkinliğini; tam da buralarda göstermelidir. Ancak; olayınızda olduğu gibi, Mahkeme kendi koyduğu sürelere uymamış ve yeni süreler vermişse de, sonuçta, bu durum, sizin aleyhinize olmamış )beni sadece sıkıntıya sokmuş ve süreyi (3 celse süre toplamı)8 ay uzatmıştır.Ne hukuk mah.hakimini nede davalı vekil avukatını(sizin tabirinizle) kızgın ateşte yürütmek,niyetinde değilim ama ciddiyeti dışında davranış olduğu düşüncesindeyim hakimin ve avukatın benim tam 8 ayımı almaları ve sadece gercek dışı olan bir belgenin getirtilmesi için tabiki gelmesi mümkün değildi.araca yapılan tüm servis belgeleri benim tarafımdan dosyaya koyulduğundan.
  şimdi kendime su soruyu soruyorum bana aynı kati süre verilseydi acaba aynı tolerans tanınırmıydı.[?]ben davama gidemediğimden dolayı dava müracata kaldırıldı ama avukat bey gelmediğinde dava saati hep geriye doğru değiştirildi ve avukat bey cep telefonundan arandı
  bu nedenler ve diğerlerinden dolayı hakim ve avukatın en azından uyarma vazifesini kim üslenir ve ben bunu nereden talep edebilirim.cevaplarınız için teşekkürler

 9. #8
  Kayıt Tarihi
  Aug 2006
  Nerede
  Antalya, Merkez, Turkey.
  İletiler
  1.019
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na, Mahkeme Hakimi'ni; bağlı bulunduğu Baro'ya da, ilgili avukatı şikayet edebilirsiniz.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Yanıt: 2
  Son İleti: 13-06-2012, 23:06:50
 2. Yanıt: 2
  Son İleti: 08-09-2011, 22:47:34
 3. Şikayette bulunulan ilden başka bir yerde ifade vermek
  Yazan: veraebrar Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 1
  Son İleti: 22-03-2010, 19:00:26
 4. Yargıtay'a mürafaa talabinde bulunulan davalar hangileridir?
  Yazan: Av.Ufuk Cengiz Forum: Özel Hukuk
  Yanıt: 3
  Son İleti: 05-07-2009, 10:29:17
 5. Yanıt: 4
  Son İleti: 11-07-2007, 12:54:34

Bu sayfada bulunan kavramlar:

MÜRAFAA

14 ceza diresi murafaayargitay mürafaa sonucu ne zaman belli olur site:www.hukuki.netmurafaaya ne diryargıtay mürafaamürafaa talebiMÜRAFAAYA KATILMASI AVUKATIN ZORUNLU MUhukukta mürafaa yargıtayda murafaaasliye hukukta murafaa
Forum

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2016 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2016 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2016 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.