657'ye tabi olmakla beraber, özerk bir kurumda çalışıyorum. Daha önce yurtdışına geçici görevli olarak araştırma ve incelemede bulunmak üzere gönderildim. Döndükten 1 yıl sonra bu defa yurtdışı lisansüstü eğitim (master) için başvurdum. Tüm şartlarım ve kıdemim yapılan puanlama sonucu 1. sırada gitmemi gerektiriyordu. Ancak geçmişte hiç bir kamu görevlisine uygulanmayan geçici görevim nedeniyle mecburi hizmetim olduğu gerekçesiyle 10 kişilik kontenjan dışında bırakıldım. Eğitimi de düzenleyen İnsan Kaynakları Yönetmeliğimizin yurtdışı lisansüstü eğitime gönderileceklerde aranacak şartlar maddesinde

c) Kurum tarafından geçici görevle yurtdışına gönderilmiş olmak hariç, daha önce eğitim amacıyla yurtdışına gönderilmiş olanların, kısa ve orta süreli eğitim programlarına başvurabilmeleri için mecburi hizmet süresinin dolmuş olması

demek suretiyle geçici görevi hariç tutmuştur. Buna göre hazırlanan bir yönergede ise tüm şartlar kısaltılarak yazılmış, yukarıda belirttiğim madde sadece c) Kuruma karşı mecburi hizmet yükümlülüğü olmamak biçiminde yeralmıştır.

Yönerge Yönetmeliği daraltabilir mi?, Kurumum yönergeye göre işlem yaptığını ve yurtdışı geçici göreve gitmeden önce imzaladığım yüklenim senedi ve taahhütnamenin olduğunu söylemektedir. Ben bu taahhütnameyi benim yurtdışı lisansüstü eğitimime engel olmayacağı ve geçmiş uygulamalarda böyle bir şey olmadığı için imzaladım. Tek taraflı ve iradenin zoruyla olan bir taahhütname.

Ayrıca Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılarak Resmi Gazete#8217;de yayımlanan ve bu konuda genel düzenleme sayılan #8220;Yetiştirmek Amacıyla Yurtdışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkındaki Yönetmeliğin #8220;Mecburi Hizmet#8221; başlıklı 20 nci maddesi #8220; Bu yönetmelik hükümlerine göre yurtdışına gönderilenler yurtdışında kaldıkları sürenin iki katı kadar, kurumlarına mecburi hizmet görmekle yükümlüdürler. Evvelce yüklendiği mecburi hizmeti tamamlamadan, Yönetmeliğe göre yurtdışına gönderilenlerin, eski yükümlülüklerinin artan kısmı yenisine eklenir.#8221; Amir hükmüne sahiptir.

Benim iddiam
1-kendi talebimle gerçekleşmeyen ve şekil itibariyle yurtiçi bir görevlendirmeden farkı olmayan ve harcırah kanununa göre harcırah aldığım yurtdışı geçici görevlendirmenin bir eğitim olmadığı ve bir görev olduğu, bu kapsamda mecburi hizmeti olamayacağı.
2- Böyle bir mecburi hizmet olduğu kabul edilirse bile bunu Kurumdan ayrılmak ile ilgisi olduğu oysa benim örneğimde Kurumdan ayrılmadığım, mecburi hizmetin herkese eşit şartlar ve koşullarda tanımması gereken eğitim hakkından yararlanmama bir engel oluşturmayacağı.

Bakanlar Kurulu kararıyla çıkan ve üst yönetmelik olan yukarıda belirttiğim devlet memurları için getirilen yönetmeliğin de bu yönde olduğu..

Genel olarak anlatmaya çalıştığım hususlarla ilgili yürütmeyi durdurma konusunda şansım nedir? Bu konuyla ilgili olarak bana geçmiş kararlar veya devlet uygulamalarında dava dilekçe veya cevaplarında kullanabileceğim bilgisi olanların bildirmelerini rica ediyorum.

Saygılarımla.........