Yaklaşık 2 hafta önce 4 aydır çalıştığım şirketten daha iyi koşullar sunması nedeniyle yeni bir işyeri ile anlaşarak istifa ettim. Amirim durumu hiç hoş karşılamamasına rağmen el sıkışarak ayrıldık. Yeni işyerimle işe girişte gerekli evrakları hazırlayarak görüşmeye gittim ve iş akdimi imzaladım, ssk girişim yapıldı. Fakat bundan yaklaşık 1 saat kadar sonra yeni amirim önceki çalıştığım işyerindeki amirimin aradığını, hakkımda asılsız beyanlarda bulunduğunu ve ayrıca şirketin beni işe alması durumunda halihazırda bir sektörde süregelen ortaklıklarının tehlikeye gireceğini söylediğini anlattı. Asılsız beyanlara ve referanslara karşı kendi hikayemi anlattığımda, yeni amirim bana çok hak vermesine rağmen böyle bir işe alımın mevcut ortaklıklarına zarar verebileceğini bu sebeple de beni işe alamayacaklarını söyledi. Böyle bir durumda sadece kendi egosunu tatmin etmek ve kinini çıkarmak için hakkımda asılsız beyannatlar veren, işe alınmam halinde ortaklığın bitmesiyle tehdit eden ve sonuç olarak işe alınmama yol açan eski amirim hakkında herhangi bir şekilde hukuki bir hak arayabilirmiyim? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.