Merhaba,
Ben Sakarya Üniversitesi Felsefe Yüksek Lisans öğrencisiydim. Bilimsel hazırlık ve ardından birinci sınıfı tamamladım. Yalnızca birinci sınıf ikinci dönemden tek dersim kalmıştı. 19 Eylül 2006 günü kayıt yenilemeye gittiğimde not ortalamamın 2,5#8217;u geçmediği gerekçesi ile kaydımın silindiğini öğrendim. Bu ortalamanın altına düşme nedenim, kalan dersimin de ortalama hesabına dahil edilmesidir. Diğer derslerimin ortalaması 2,5#8217;un altında değil, ki öyle olmuş olsa bile kaldığım dersi tekrar alabilseydim bu ortalamamı yükseltme şansım da olacaktı. Bu dersten yaz okulu da açılmadı. Bu durumda, tek dersten kalan bir öğrencinin kaydının telafi etme şansı tanınmadan silinmesi mümkün olmaktadır. Dava açmayı düşünüyorum, bu yüzden enstitüye kaydımın silinmesi ve gerekçesinin tarafıma bildirilmesini arz eden bir dilekçe yazdım. Cevabı aldıktan sonra il idare mahkemesine yürütmenin durdurulması ve iptali için başvuracağım. İnternet, içtihat, vb. ile edinebileceğim ve yararlanabileceğim ya da davada üzerine gidilmesi gerekenlerle ilgili önereceğiniz şeyler olursa sevinirim. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.