Merhaba,
SÜREÇ:
Ben ünlü bir markanın su geçirmez ayakkabısını aldım ve ayakkabı su geçirmeye başladı. Mağazaya verdim mağaza firmaya gönderdi ve malın ayıplı olduğu kabul edildi. Bunun sonucunda mağaza bana hediye çeki ya da değişim teklif etti ben de para iadesi hakkımın da olduğunu ve iade talebimi bildirdim. Kabul etmediler. Ben de tüketici hakem heyetine başvurdum. Daha sonra mağazanın bağlı olduğu bir üst yetkili ile (sanırım ithalatçı firma) e-posta ile iletişime geçtim. Onlar mağazayı uyardıklarını eğer tüketici hakem heyeti ile yasal süreç başlamadan haberleri olsaydı para iadesi yapabileceklerini, yasal süreci beklemek zorunda olduklarını söylediler. Ben de beklememek için başvurudan dilekçe ile feragat edebileceğimi söyledim. Onlar da eğer dilekçeyi verip fotoğrafını e-posta ile gönderirsem bana para iadesi konusunda yardımcı olacaklarını söylediler.

SORU:
Eğer başvurdan vazgeçersem sözlerini tutmazlar ise aynı konuda tekrar başvuru hakkımı kullanabilir miyim? Elimde e-posta yazışmaları var eğer sözlerini tutmazlarsa hakkımı mahkemede arayabilir miyim?
Teşekkürler