Peşinat alıp daire satışı yaptığım insanlar var . Bu insanlar borçlarının tamamını ödemediği için dairelerinin tapuları şirketimin üzerinde. Borçlu olduğum kişilere verdiğim çekleri ödeyemezsem eğer çekler takibe düşecek bu durumda muhtemelen banka daireleri hacz edecek ve satışa çıkaracak. Daire almak için peşinat ödeyen kişiler ve şirket mağdur olacak. Bu durumun önüne geçmek için bir çözüm düşündüm fakat hukuki geçerliliği var mı bilmiyorum. Bu konuda bana yardım ederseniz memnun olurum.

Şirket sermayesi babamın gayrı gayrı menkulleri satılarak sağlandı. Para elden verildi.Şirkette babamın herhangi bir hissesi yada yetkisi yok. Babamın gayrı menkullerini sattığı tarihte düzenlenmiş bir sözleşme hazırlayıp bu parayı babamdan borç aldığıma dair imza versem babam borca karşılık daireleri üzerine geçirse daha sonra hayattayken miras paylaşımı yoluyla bankaya borcu olmayan diğer varislerine mallarını devretse banka bu mallardan hak talep edebilir mi ? Banka takibine uğramadan evvel yapılacak bu işlemler. Alacaklarımı tahsil ettiğimde borçlulara paralarını ödeyeceğim fakat bunu yapabilmek için dairelerin bende kalması gerekiyor.