2013 yılında girdiğim bi işyerinde kullandığım aracı üzerime yaptılar. (Maddi zorluk içinde olduğum için kabul etmek zorundaydım ) Yıl içerisinde işten ayrıldım ve aracı üzerimden almaları hususunda kendilerinden defalarca talepde bulundum. İş yeri bir süre sonra iflas edip kapandı ve araç benim üzerimde kaldı. İşyeri yetkilisine uzun zaman sonra ulaştım fakat aracı birine sözlü olarak satış yaptıklarını, satış yaptıkları şahsın ise parayı ödemeden aracı alıp kaçtıklarını beyan ettiler.

1-Araca borçlarından dolayı vergi dairesinden yakalama koydurtmuştum fakat hesaplarıma bloke geldiği için borcu yapılandırınca yakalamada kalktı. Zaten vergilerden dolayı yakalama koyulan araç sadece polis çevirmesinde yakalanıyor(PTS gibi kameralarda ekiplere uyarı gitmiyor)
2-Savcılığa iki kez halimi anlatan dilekçe verdim fakat güveni kötüye kullanmaktan bile ikisindede Kovuşturmaya yer olmadığı kararı geldi.
3-Araç kırmızı ışık geçiş ihlalinden ve sürekli ücretli otoyollardan geçiyor ve bu sebepden dolayı borçlarını da faizli olarak ödemekteyim. Otoyolları A.Ş. ye aracın görülmesi hususunda 155 e haber verilmesini talep ettim fakat bunu yapamayacaklarını söylediler.
4-Aracın Muayene ve sigortası 2014 den sonra yok fakat hiçbir trafik çevirmesine girmiyor.

Bu konu maddi olarak beni zor duruma düşürsede manevi olarak daha büyük hasarlar vermektedir. Aracı bulmak için bi yöntem bilen varsa Allah rızası için yardımcı olsun. Şimdiden teşekkürler