Öncelikle merhabalar,

Benim bu foruma yazmamın sebebi sizlerin tecrübelerinden faydalanmak,sizlerden bilgi almak.

2013 tarihinde gerçekleşen elim bir trafik kazasında kız kardeşimi kaybettim, kaza sonucu çok bir bilgimiz olmadığından konulara hakim olmadığımızdan
Bir tanıdık vasıtası ile bir avukat tuttuk, kazaya sebep olan Kara yolları Genel Müdürlüğü ve aracın sigorta şirketi olan Sigorta şirketine dava açtık fakat neredeyse 5 yıl geçmiş olmasına rağmen davamız sonuçlanmadı, Ben davanın görüldüğü mahkemeden farklı bir ilde ikamet ediyorum dolayısıyla duruşmalara katılamıyorum şimdi avukatımızın yanlış anlamasından da çekinerek duruşmada yapılan konuşmalar, iddaalar ve savunmaların nasıl gerçekleştiği neler konuşulduğu neler söylendiğini avukatımız haricinde herhangi bir elektronik ortamdan,portaldan görebilir miyim yada temin edebilir miyim?

Kız kardeşimin eski eşinden olan yeğenim var ve kardeşim ile eski eşi sorunlu ayrıldılar, uzaklaştırma talebi falan alındı, dolayısı ile kız kardeşimin vefatından sonra
yeğenimin vasi olarak annemi atadık.
Fakat dava sürerken bu eski eş yeğenimin üzerinden bir avukata vekalet vererek mağduriyetinden dolayı hak talep etmek için davaya ortak olmuşlar. Böyle bir şey
yapabilir mi? yani yeğenimin vasi Annem görünürken eski eş yeğenim üzerinden vekalet verebilir mi?