Merhaba ben işe iade davasını 2016 da açtım 2018 in kasım ayında tüm temyizlerden geçerek yargıtay tarafıından onanarak işe geri başladım fakat sormak istediğim bir kaç konu var yardımcı olur musunuz?

1.sorum 4 aylık ücretimi aldım fakat mahkeme kararıyla geçmişe dönük 4 aylık sigorta girişininde yapılması lazım bu girişin en geç hangi tarihte olması lazım ?
2.sorum işe iadeden sonra aynı işyerinde zorunlu olarak çalışılması gereken bir süre var mı yasal olarak yoksa başlangıç tarihinden 1 2 hafta sonra istifa edip çıkabilir mi?
3.sorum işe iadeden sonra yatırılacak 4 aylık sigorta ile 1 yılımı doldurmuş oluyorum yıllık izin hakkım doğuyor haliyle iznimi kullanmamış oluyorum haliyle istifa verirsem yıllık iznimi ihbar süresiyle kullanabilir miyim?1 yıldan fazla çalışanlar için 28 günlük olan ihbar süresinin verildiğini varsayarsak ihbarın 14.gününde yıllık izin isteyip o arayı kapatabilir miyim?

4.sorum sigorta girişi yapılmadıysa işe başlatmamış gibi muamele görür müyüm ve buna istinaden işe başlatmama tazminatına hak kazanır mıyım ?

5.sorum işe başlayalı 2 hafta oldu en kısa sürede bu işyerinden nasıl çıkış yapabilirim?

Şimdiden verilecek cevaplar için teşekkür ederim