Merhaba. Yaklaşık bir yıldır sabırla köy muhtarının bize su vermesini bekliyoruz. muhtar inatla vermeyeceğini suyun köye ancak yettiğini söylüyor. ben şikayet edelim dedikçe babam (mülayim biridir) muhtarın insafa gelmesini bekledi taki bu hafta köyde başka evlere su hatı çekildiğini görünceye kadar. bizden sonra yapılmış evlere su hattı çekiliyordu üstelik ruhsatlı yapı bir tek bizdik. neyse işin özü muhtar bize su vermeyecek, cimere kuzenim şikayet etmişti: onların evin ora biraz yüksek su çıkmıyor çünkü aşağıda kalan köy ahalisi su bedava olduğu için hortumu açıp bahçeye atıyor doğal olarak köyün yukarı kısmına da su çıkmıyor. muhtar da aşağı köyün sakini olduğu için durumdan rahatsız değil. bir defa vali bey ziyarete gelmişti vali beye yukarı köy sakinleri durumu anlattı vali bey de su saati koyulmasını tavsiye etti. ancak bedavadan su kullanan muhtar ve aşağı köy ahalisi buna yanaşmadı. kuzenim de cimere bu durumu şikayet etti ancak cevap yazısında suyun köy için yeterli olduğunu yazıp göndermişler.
işin özeti muhtar keyfi olarak bize su vermiyor ve bizden başka da yukarı köydeki 10 haneye de yeteri kadar su verilmesini sağlamıyor. geçenlerde bu hanelerde oturan biri su meselesi yüzünden dövdü hatta adamın hayvanların var hayvancılık yapıyor 3 4 gün olmuş su yok, aşağıda bunlar suda yüzerken yukarıda oturanlar perişan.

galiba fazla uzattım ama bayağı rahatsızız. bu işin hukuki zeminini ve imkanlarımızı öğrenmek istiyorum. yani ilk olarak ben nasıl su alabilirim ikinci olarak bu muhtarı hukuk yoluyla nasıl ıslah ederim.
yoksa bu muhtar dokunulmaz mı?