Merhaba arkadaşlar;

2 ay önce sahibinden.com aracılığıyla adanadan dacia stepway araç aldım.
ilanda aracın 113.00 de olduğu ve sağ sol boyalı olduğu yazıyordu hasar kaydının olmadığı belirtilmişti.Plaka sorgulaması yaptım hasar kaydı yok diye mesaj geldi.
bende aracı alırken exper yaptırdım ve satıcının belirttiği problemlerin dışında bir arıza görünmediğini söyledi servisteki arkadaş
bende aracın devrini alıp memlekete doğru yola çıktım.

2 gün önce plaka çerçevesini metal yapayım dedim.Kaportacı birine götürdüm neyse aracın plakasını değiştirdi. Sordum araç nasıl falan diye
aracın birkaç parçasına baktı.
- kaputu çıkma kaputla değiştirilmiş dedi. Bende nasıl olur öyle bir şeyden haberim yok dedim. ve bunun üzerine içime kuşku düştü.
net'ten yaptığım araştırmalar sonucunda;
Plaka değişikliğinden dolayı hasar çıkmamış ancak aracın 9 adet 13 bin tutarında hasarı olduğunu ve taksi çıkması ve KM düşürüldüğünü öğrendim.
önceki muayenede aracın km 549.000 küsürmüş. bana 115.000 olarak satışı yapıldı.araçta çıkma parça olduğu bilgisi verilmedi. ve aracı aldım alalı 1500 tl çeşitli arızalardan dolayı masraf yaptım. kasko+sigorta cabası.

Bu durumda kişiye dava açsam ne olur yada ne yapmam lazım bu durumla karşılaşan varmı varsa nasıl bir yok izlediler paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler.