Merhaba değerli üye arkadaşlar...

01.01.2018 tarihinden itibaren medikal ürün satışı yapan bir firmada çalışmakta iken, 30.09.2018 tarihinde haksız yere işten çıkarıldım.

İşten çıkarılma sebebim; ben ve işverenim haricinde bir üçüncü şahsın, benim işten çıkarılmam yönünde işverenime istekte bulunması.

Bu üçüncü şahıs çalışma alanıma, hatta çalışma masama kadar izinsiz gelerek işlerime müdahale edip beni engellemeye çalıştı. Bende müsaade etmedim.
(Bu üçüncü şahıs medikal ürün ithalatı yapıyor ve beni işten çıkaran firmada malı bu üçüncü şahsın firmasından tedarik ediyor)
Bu nedenle üçüncü şahıs işverenime, benim işten çıkarılmam yönünde istekte bulunuyor, hatta onları işlerini bozmakla tehdit ediyor...
İşverenimde beni "baskı altındayım, seni işten çıkarmamız gerekiyor" diyerek çıkartıyor. Konuyu bu şekilde özetlemiş olayım.

İşten çıkarılmam dolayısıyla tarafıma ihbar tazminatı ödendi. Son maaşımıda aldım. Fakat fazla mesai ücretlerim, işverenden talep etmeme rağmen ödenmedi.
Bunun yerine, uzun zamandır kullandığım ve işverene ait olan bir dizüstü bilgisayar, fazla mesailerimin karşılığı olarak bana bırakıldı.
Bununla ilgili yazılı bir belge yok..

Aradan bir ay geçti ve işveren fazla mesailerime mahsuben bana bırakılan bilgisayarı kendilerine iade etmem yönünde baskı yapıyor.
Ailemi arayarak rahatsız ediyor. Hakkımda suç duyurusu tehdidinde bulunuyor...

İşten çıkarılma sürecim ile ilgili, yazılı belge olarak sadece işten çıkarken imzaladığım ücret bordrosu mevcut...O da son maaşım ve ihbar tazminatını kapsıyor.
Fazla mesailerim ile ilgili yazılı bir belge yok...

Bu durumda;

İşverenden kötüniyet tazminatı talep etme hakkım var mı?
İşverenden fazla mesai ücretlerimi talep etme hakkım varmı?
Haklarım neler?
Bu konuyla ilgili mağduriyetimi gidermek için ne yapmam gerekir ?
Yardımcı olursanız sevinirim..İyi günler...