Eşimle kısa zaman öncesinde tartışma yaşadık ve eşim o an ki sinirle bana tokat attı tabi dolayısıyla bende sinirime yenik düşerek eşimi şikayet ettim . Darp raporu alındıktan sonra şikayetim işleme alındı. Çok geçmeden 4 , 5 gün sonrasında konuşup anlaştık ve barıştık. Şuan birlikteyiz şikayetimi geri çekmeye gittiğimde ise geç kaldığımı anladım. Savcılıkla görüşmemiz gerektiği söylendi ama mahkeme kararı henüz gelmedi. Ben bu durumda şikayetimi savcılık veya yetkili hukuk görevlisi ile görüşüp dava açılıp mahkeme olmadan geri alabilir miyim? Alamadığım takdirde mahkeme açılır ve ben şikayetçi olmadığı söylesem hatta bu duruma eşimi ve çocuğumu düşürdüğüm için pişmanlık duyuyorum ve üzülüyorum yinede bu olay kamu davasına döner mi ve dönerse bu durum ne gibi sonuçlar doğurur. Ne gibi cezalar ile yargılanır. Eşimin daha öncesinden de temizde bekleyen dosyası var bu durum o dosyayı da etkiler mi. Etkilerse ve etkilemezse ne gibi durumlar ile karşılarız. Yani karar dosyada göz önünde bulundurularak mı yoksa iki dava üzerinden toplu bir ceza alır mı ? Ben daha önce hiç bir şekilde mahkemeye çıkmadım ve dolayısıyla hiç bir bilgim yok .Lütfen bu konu hakkında bana yardımcı olur musunuz?

- - - Updated - - -

Hiç kimseden cevap alamadım lütfen birinizde benim bu soruma yanıt veriniz her tarafa yazdım ama cevap yok..