Merhaba Aracımın motor kısmından gelen ses ile ilgili servise defalarca gitmemem rağmen çözüm üretilemedi ve servis danışmanı kam mili ayar ünitesinden ses geldiğini önemsiz olduğunu söyledi. İnternetten yapmış olduğum araştırmalar sonucu önemli bir parça olduğunu öğrendim ve servis kayıtlarında 2016 yılında garantiden pu parçanın değiştiğini gördüm.Aracımı bir akrabadan aldığım için faturaları mevcut ve faturanın arka tarafında değişen parçaların 2 yıl garantisi olduğunu gördüm firmaya defalarca gitmeme rağmen iznim olmadan yazılım güncellemesi yaptı araç o an düzeliyor 2 gün sonra tekrar aynı hataları yapıyor tüketici hakem heyetine itirazda bulundum bilirkişi atandı ve aracın ücretsiz onarımına karar verildi. 08.10.2018 tarihinde taahhtlü mektup elime ulaştı firma beniaradı ve aracı incelemek istedi bende tamir edecekseniz sıkıntı yok ve aynı ustalar yapacaksa size getirmeyeceğim dedim .çünkü aracım defalarca gitmişti yetkili servise daha sonra arayan olmadı ve 26.10.2018 tarihinde e devlette dava açıldığını gördüm bildiğim kadarı ile 15 gün içerisinde itiraz hakları var .Benim elime 08.10.2018 tarihinde geçen bir mektup firmaya geç ulaşabilir mi süre geçmiş sayılır mı çünkü kurumsal firmalara kep adresi üzerinden gidiyor sanırım.Ayrıca mahkeme neşiklde olacak avukat tutmak zorundamıyım devlet kendi avukat veriyor mu? Davayı kazanma şansım var mı? acil bilgi verirseniz çok sevinirim