Merhaba
Çalıştığım kurumdan işveren tarafından iş kanunu 25/2-e den çıkartıldım.

Çalıştığım mekân self servis konseptinde kafe ve servis hizmeti vermektedir.
Yazar kasa kullanımı ve tip/bahşiş kutusu ile alakalı yaşanan olaylar ile ilgili kurumun elinde bulunan
kamera kayıtları ve kasa kayıtlarıyla sabit tarafımdan alışveriş yapan müşterilerden aldıkları ürünlerin
(yiyecek, içecek) ücretlerini kasaya yazıp daha sonra ilgili tutarı kasadan silerek tutarı kasaya koyup
belli aralıklar ile bu tutarı kasanın önünde bulunan tip kutusuna attığım ve başka kasiyerlerinde aynı şekilde bu işlemi yapmasına müsaade ettiğim, yetki kartımı kasiyerlere bıraktığım, yazar kasadan x
raporu alıp şirketin usullerine uymayacak şekilde yazılı kayıt altına almadan kasaları saydığım kontrol
ettiğim tespit edilmiştir. (Parayı tip/bahşiş kutusu haricinde diğer çalışanlar ile paylaşıp paylaşmadığım kendi cebime atıp atmadığım tarzında sorular sorulmuştur, böyle bir şey olmadığını belirttim ve
yapmadım da)

Tarafıma Genel müdür, Operasyon Müdürü ve İK koordinatörü tarafından savunma talebinde belirli
bir güne ait yapılan usulsüzlükler madde madde tebliğ edilmiş olup tamamını savunmam da kabul
ettim süre istediğimde müsade edilmedi Ardından fesih yazısına da imza attım yine süre istediğimde 3 imzayla bunu devreye sokarız dediler. İşveren ile görüşmemizde genel müdür bana bu olayın
yargıya intikal etmeyeceğini söyledi (söz verdi fakat içeride sadece yönetim takımı olduğu için bu sözün bir anlam ifade etmediğini belirttim).

İşe iade ya da iş mahkemesi ile alakalı bir beklentim yok olmalımıda bilmiyorum. Fakat işverenin verdiği söze göre hareket etmek istemiyorum güveni kötüye kullanma tck155/2 gibi . Hukuk
olarak nasıl bir zemindeyim eğer işveren bunu yargıya götürürse hazır olmak istiyorum.