Öncelikle merhabalar;
bir arkadaş kendisinin hatı üzerinden bana telefon aldı bende payıma düşecek 50 tl taksiti ödiceğimi bildirerek telefonu kullanmya başladım telefon tüm kutu aksesuar ve kesilen fatura dahil olmak üzere bendeydi telefonu bir müddet kullandıktan sonra telefonu beğenmediğim için kendisine söyleyip tlfnu satıp başka bir telefon aldım taksitlerimi kendine elden ödedim lakin bu şahıs daha sonra benden yapmış olduğu aşımlar nedeniyle herbiri 200 lirayı bulan 3.4 adet faturalarıda ödememi talep etti bende bunun mümkün olmicağını anlaşmamız neyse onu ödiceğimi beyan ettikten kısa bir süre sonra telefon 1100 lira iken bela olmaması için 1500 lira para götürdüğümde görüşmelerime çıkmamış kapıcısı beni evinde ağırlamış hatta kendi telefonundan arayarak benden 1500 lira teslim alacağını söyleyen kapıcısına 2500 lira paraya ihtiyacı oldugunu bunu verirsem vazgeçeciğini söylemiş parayı almamıştır benim ailevi sorunlarımdan geçmişte hakaret basit yaralama gibi suçlardan sabıkalı olduğumu kullanıp fazla para talep ettiği halde adıma dolandırıcılık davası açmıştır sizce ne yapmalıyım adalet yerini bulurmu ben bu şahsa hakkından fazla para kaptırmak istemiyorum lütfen bana yardımcı olun pskolojimi altüst etti..
NOT:elindeki msjla hakaret ve dolandırıcılık davası açılmış uzlaşmada 2000 lira talep etti lakin bulamadım edimi yerine getiremedim ve dava açıldı....