Merhabalar,

Benim aile büyüğünün kendisine ait şirketi var, daha önceden burda çalışan 3 arkadaş bizde sigorta alırken kendi adlarına şirket kurdular bize haber vermeden, daha sonrasında bizden ayrılıp yaklaşık 20-25 kişilik bir ekibin yaptığı işleri kendi yapmışlar gibi gösterdiler ve internet sitelerine referans adı altında yazdılar. Daha sonra biz bunun için dava açtık, yaklaşık 200 bin civarında, avukat kazanacağımızı söyledi, dava 3 duruşma şeklinde olmuş.

1- 2. davada aile büyüğümün katıldığı duruşmada hakim kararı verebiliriz ancak diğer arkadaşlarıda dinleyelim demiş ve bir sonraki duruşmaya ertelemiş.
2-Asıl sıkıntı burda başlıyor, aile büyüğüm 3. duruşmanın ne zaman olduğunu defalarca avukata sormasına rağmen avukat cevap vermiyor. en sonunda farklı telden 2 nisan'da avukatı arıyor 12 nisandaki duruşma için avukatt henüz belli değil tarihi gibi yuvarlak cevaplar veriyor.
3- Aile büyüğüm davaya katılamıyor ve davayı kaybediyoruz, hakim kasten değil gibi bir nedenle davayı düşürüyor ve istinafa gidiyoruz. (bunlardan hiçkimsenin haberi yok)
4-ben olayı öğrendikten sonra avukatı arıyorum bende şaşkın bir şekilde ayrıntıları öğreniyorum. niye haber vermediniz deyince hiç bir şey söylemeden susuyor.
5-duruşma tutanaklarını istiyorum, tutanaklarımı gönderiyor ancak farkediyorumki 4 sayfa duruşmanın ilk ve son sayfaları var sadece. 2 sayfa eksik.

Şimdi aklıma belki doğruluğu olmayan düşünceler geliyor.(karşı tarafın 200 bin liranın bir miktarını avukata verme, nasıl olsa aile büyüğüm yaşlı anlamaz vs. diye düşünüp).

Sizce bunların nedeni ne olabilir, şu durumda ne yapmamı tavsiye edersiniz?