31/07/2017 tarihinde arsa sahibinden kat irtifak tapulu daire satin aldim. Tapuyu alana kadar tapunun kat mülkiyeti ile alınacağı hususunda emlakçı tarafindan kandırıldım. Banka ekspertiz raporunda iskani olmadığı yazıyordu ancak evi alana kadar iskan ile kat mülkiyetinin ilgisi olduğunu bilmiyordum. Tapuyu alınca şok oldum. Emlakcı ve satıcı da yanimdaydi sorduğumda iskanin cok kisa zaman icinde alınacağını ve benim iskan için para ödemeyeceğini belirttiler. Iskandan sonra da kat mülkiyeti alacagimi soylediler. Onlarla inandim ancak aradan 1 seneden fazla zaman gecmesine ragmen muteahhit firma iskani almadi. Bu konuda tuketici mahkemesine başvurmayi düşünüyorum. Elimde emlakçının tapudan önce evi kat mülkiyeti ile alacağımı yazdığı mesajlarin ekran görüntüsü var. Delil olur mu bilemem? Dezavantaj olarak da sanırım banka eksprtiz raporunda iskan olmadigi yazmasi olabilir. Evi muteahhitten degil toprak sahibinden almis olmam davayi etkiler mi bilmiyorum. Konuyla ilgili avukat arkadaslar yardimci olurlarsa cok memnun olurum