Merhabalar,

Yeni evlilik dolayısıyla mobilya seçimi için İnegöl'ü tercih ettik. Mobilyalarımızı beğendik ve tavsiye üzerine aracılık yapan ve kendi mobilyalarını fason ürettiren Sabri Türk isimli bir arkadaşla iletişime geçtik. Bizim aldığımız toplam fiyatın altına anlaştık ve aylar öncesinden kendisiyle bir sipariş formu üzerinden anlaştık. Sipariş formunda karşılıklı imzalarımız, mobilyalar, toplam rakam ve termin yazıyor. Düğün tarihi yaklaştıkça mobilyalarımızla ilgili kaçamak cevaplar almaya başladık. İşi netleştirme adına İnegöl'e gitmeye karar verdik. Kendisiyle görüşmemizde sürekli oyalamaya yönelik cevaplar verdi ve yanında sipariş geçtiği firmaları kendimiz aradık. Aramalarımız sonucunda o tarihe kadar hiç bir sipariş geçilmediğini ve kandırıldığımızı gördüm. Benim kredi kartımdan hatırı sayılır bir miktarı taksit olarak çektirmişti. İnegöl'e gittiğimde onuda yanıma alarak firmalara tekrar gittim ve siparişleri kendi üzerime yazdırdım. Mobilyaların bir kısmı düğünden önce geldi fakat ben aciliyetten dolayı ikinci bir ödeme yapmak zorunda kaldım.
Şu an eve girdim fakat eksik olarak sandalye ve gümüşlük var, göndereceğim diye sürekli oyalıyor. Bunun dışında bana ödeme yapması gereken bir rakam var onun içinde sürekli yatıracağım diye yalan söylüyor. Tüm ödemelerimi internet üzerinden gerçekleştirdim, telefon yazışmalarımız (whatsapp, mesaj) ve konuşmalar var.
Bununla ilgili paramı ve kalan mobilyalarımı almak adına hukuki olarak ne yapabilirim. Sipariş formunda yazan termin tarihinin üzerinden 3 ay geçti.