Merhaba,
Benim abim 4 yıl önce eşinden ayrıldı, mart ayında da anlaşmalı olarak resmen boşandılar. Abim annem ve ben birlikte yaşıyoruz. İki çocukları var. biri orta diğeri ilk okulda. Çocukların velayetleri anlaşmalı olarak annede kalacak şekilde belirlendi. Ancak anneleri çocuklara bakamayacağını söyleyerek çocukları bize yan babaya bıraktı. okulların açılmasına bir hafta kala sorun çıkartarak çocukları apar topar bizden aldı. Şimdi 1+1 bir evde anne iki çocuğu ile birlikte kalıyor. Çalıştığı için küçük olan erkek çocuğunu okul servis kayıtları için tanımadığımız bir adamla birlikte yalnız başına sokağa yolluyor. Yine aynı adamla okulun ilk günü çocuğu evden aldırıp okula götürtüyor. Bize de yanında bir kadın arkadaşı olduğunu söyleyerek yalanlar anlatıyor. Çocukların da yalan söylemesine neden oluyor. Aynı zamanda büyük olan kız çocuk annesi bir daha onu sevmeyecek diye korktuğu için annesi ile kalmak istediğini söylüyor. Çocuklar gündüzleri anne işten gelene kadar evde yalnız kalıyorlar. Abim çocuklar ile ilgili bir şey sormak için aradığında telefonları açmıyor, mesaj yazınca da sen bana hesap soramazsın gibi saçma sapan cevaplar veriyor. Abim çocukları tekrar bizim yanımıza almak istiyor.Bizim evimiz 3+1 evde bir babaanne bir baba bir de halaları olarak ben olacağım. Velayet davasını abimin kazanma imkanı var mıdır?