iyi çalışmalar.

ben cafe restaurant işletiyorum. hemen önümde izmirgaz tarafından yol kazıldı ve kazıldığından itibaren internet ve telefon hattıma sinyal kayboldu. 2 hafta türk telekom ekiplerine onlarca arıza kaydı bıraktıktan sonra gelen ekip sorunun kazı esnasında kablo kopmasından dolayı olduğunu tespit etti. kablo ekibi gelecek diyerek gittiler. neredeyse 4. hafta içerisindeyiz ve hala gelip yapmalarını bekliyorum. Benim müşterilerimin %90 ı üniversite öğrencilerinden oluşmakta ve bu durumda çok büyük maddi zarara uğradım. internet olmadığı için kimse gelmez oldu işlerim iyice düştü ve dediğim gibi çok fazla zarara uğradım. Türk telekom ile son görüşmemizde küstahça bizim sorunumuz değil sizin probleminiz kazdırıp tamir ettirebilirsiniz diye bir yanıt geldi. Millet doğalgaz döşeceyecek diye benim kablomu koparıyor ben mi tamir edeceğim ?

şimdi burada suçlu kim ? doğalgaz firması mı telekommu ? dava açsam sonucu nolur çünkü 1 ay içerisinde çok fazla müşteri kaybı yaşadım. maddi tazminat talep etmek istiyorum. Kaldı ki bu doğalgaz firmasının kabloyu bilerek koparmasından da şüphleniyorum çünkü bir tek benim dükkana gelen kablo kopmuş diğer heryerde sorun yok ki karşımdaki kız yurdu için kazı yapıyorlardı ve kendileriyle aramda sorunlar yaşandı bu olay öncesinde o yüzden güvenmiyorum onlar da yaptırtmış olabilir. hukuki olarak nasıl bir yol izlemeliyim ? Cimere şikayet ettim ama bana bir faydası olmayacak dava açmalımıyım ? kazanma şansım varmıdır ?