[lang=en]Selamun Aleyküm öncelikle bu konularda hiçbir bilgim yok bu yüzden gerçekten beni bu konularda bilgilendirecek kişilerden şimdiden Allah razı olsun...

Babam 20 yıl önce 400m2 karelik bir alanı ve içinde bulunan bir evi birisine sattığı söyleniyor ancak o yer şuan hâlâ babamın adına kayıtlı ve o yeri toki satın alıp ev yapmak istiyor. O yeri sattığı iddia edilen kişiler benden ve diğer kardeşlerimden imza istiyor bu yer üzerinde hak iddia ediyor ve noterde yapılan bir yanlışlıktan dolayı yerin babamın üzerine olduğunu söylüyorlar.. Yerin parsel numarası 1 iken 2 yazılmış bu yüzdenmiş falan anlatıyorlar. Benden zorunan imza almak istiyorlar diğer kardeşlerimi ikna etmişler ben tamamen o yıllarda babamın tehdit edilerek ve zorunda bırakılarak birşeyler çevrildiğini düşünüyorum çünkü satılan yerin değeri 400 bin tl ancak 16 bin tlye satmış olduğunu söylüyorlar. Yer hâlâ babamın üzerine diğer kardeşlerim paylarını istemiyorlar ancak ben babamın hakkından vazgeçmek istemiyorum bana ne tür bir yol izlememi tavsiye edersiniz bu konularda hiçbir bilgim yok elimde şuan babamın üzerine olan yerin tapu tahsis belgesi var bu hakkımı nasıl alabilirim avukat mı tutmalıyım? Yardım edecek kişiden Allah razı olsun...[/lang]