Merhabalar iyi çalışmalar. Sizlere birkaç soru sormak istiyorum. Benim 16.10.2016 tarihinde almış olduğum bir yatak odası takımı var. Bu ürünün kurulumu; sitede yazılan kendi personelimizce yapılacak denilmesine rağmen ilçede bulunan herhangi bir mobilyacı ile anlaşmışlar ve ürünleri bu şahıslar kurdu gitti. Daha sonrasında ürünlerde bir sürü sıkıntılar çıktı ve her seferinde bende çağrılar açtım ve eve gelen servis elemanı ise farklı farklı kişilerdi. Hiçbir şekilde kendi yetkili personeli gelmedi. Bende şirkete bu durumu belirttim bu durulmalardan kendilerinin de rahatsız olduklarını belirttiler ancak ellerinden bir şey gelmediğini belirttiler ve en sonunda üründe artık sesler çıkmaya başlayınca bende tekrar mail yoluyla çağrı açtım ve kendi yetkili personellerinin gelmesini belirttim ancak 50-60 gün hiçbir şekilde dönüş yapmadılar bende tekrar kendilerini aradım bu durumdan sıkıldığımı artık mahkemeye vereceğimi belirttim ve 16.10.2017 tarihinde davayı açtım ürün bedeli 6200 TL dir. İlk duruşmada bu dilekçe karşı tarafa tebliğ edileceği belirtildi itiraz hakkının olduğu belirtildi. Ancak şirket 15 gün içeresinde hiçbir şekilde itirazda bulunmadı. 2.duruşmada sayın hakim davanın kabulüne karar verdi ancak karşı taraf biz tüketici ile sulh olmak istiyoruz dedi ve sayın hakim sulh olunması için duruşmayı erteledi. Ancak şahsımı arayan soran olmadı. 3. duruşmaya gelmeden tarafıma tebligat geldi karşı taraf ilk duruşmada itiraz etmesi gereken dilekçeyi sulh olunması için verilen sürede verdi. Bende itiraz dilekçesi yazdım "davalının 15 günlük süre içeresinde itiraz etmesi gerekirken itiraz etmemiş olup sulh için verilen sürede itiraz etmiş olup bu itirazlarının hükümsüz olduğunu belirtir dilekçe yazdım verdim. 3 duruşma günü sayın hakim yapılan itirazın hükümsüz olduğunu şahsımın sulh olma yolunda olmadığını belirtti ve bilirkişi tayin ederek bir sonraki duruşmaya erteledi. 1 ay sonra bilirkişi eve geldi ve yerinde inceleme yaptı bilirkişi 5-6 tane kusur buldu bu kusurların bazılarının daha paketlenmeden önce rötuş atılarak kusurun gizlendiğini ve bazı kusurlarda da kurulum hatalarının olduğunu belirtti. Bilirkişi raporu tarafıma tebliğ edildi. Bilirkişi tüm ayrıntıları açıkça belirtmiş kurulum hatalarının olduğunu, bazı kusurların rötuş atılarak gizlendiğini bazı yerlerde ise eksik işlerin yapıldığını belirtir 6 madde yazmış daha sonrada bu kusurların 1000 tl ye giderilebileceğini belirtmiş. Bende 15 gün içeresinde bilirkişi raporuna ek dilekçe sundum bunda ise şunları yazdım. "bilirkişi raporunu, şahsımın savunduğu düşünceleri kanıtlamakla birlikte bilirkişi ürünün ayıplı olup olmadığını belirtmemiş olmasına karşın tüm söylemlerinin bu ürün ayıplı olduğun göstergesidir. Bilirkişi raporunun iddialarımı kanıtlar nitelikte olduğundan dolayı davalı firma tarafından satılan ayıplı malın ve hizmetin geri alınarak tutarın yasal faiziyle ya da şu anki güncel tutarıyla tarafıma ödenmesini talep etmekteyim." dedim ve salı günü duruşma var şimdi sizce bu durumda ne olur? Velev ki sayın hakim beni haklı bulur dava sonuçlanırsa bu ürünün ücretini şu anki bedeli 8600 tl bu ücret üzerinden ödenmesine hükmedebilir mi?