+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12
11 den 15´e kadar toplam 15 ileti bulundu.

Konu: Üst Yönetim Şikayeti Hk.

Üst Yönetim Şikayeti Hk.
 1. #11
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  396
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Üst Yönetim Şikayeti Hk.

  Alıntı Erdoğan Kırcalı rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Bana göre de benim önyargı ile yaklaştığımı düşünmeniz sizin önyargınız .
  Her sorduğunuzu icraata döktüğünüzü hiç düşünmedim, bu yönde de bir ifade kullanmadım.
  Şirket el değiştirme tarihinden itibaren başlayan bazı sorunlar diziniz var ve çözüme ihtiyaç duyduğunuzda burada paylaştınız , hep birlikte bir şeyler öğrendik, bildiklerimizi paylaştık.

  Son 3 yılda burada paylaştığınız, paylaşmadığınız , yaşadığınız sorunlar, sadece sizin amirlerinizle yaşadığınız sorunlar değil, aynı zamanda amirlerinizin de sizinle yaşadığı sorunlar sonuçta.
  Bugüne kadar gelen o 3 yılda yaşanılan sorunlar nedeniyle amirlerinizin , İK bölümünün tavsiyeleri ile işten çıkartılma durumunuzun gündeme gelebileceğini siz de düşünür olduğunuza göre, eninde sonunda o noktaya gelmeniz kaçınılmaz olacak gibi görünüyor.
  Bir amir olsam sürekli sorun yaşamama sebep olan biri ile daha fazla çalışmayı ben de istemem Bu mantıkla bakınca da,
  sürekli amirlerle tartışmak bir işveren için tek başına yeterli bir sebep olur sözleşme feshi için. Kıdem -ihbar tazminatınız yanında en fazla 8 aylık işe başlatmama tazminatı da kesin çözüm olur.
  Etik bildirim birimi, koçluk sistemi, alt çalışanların üst yöneticisini şakkadanak koçluk odasına çağırıp toplanalım deme hakkı veren bir işyerinde de , bir kişinin açacağı işe iade davası için bu sonuçlar çok ta katlanılmayacak bir durum değildir.
  Şirket el değiştirme konusu: Bana yeni bir sözleşme imzalatıyorlar. Ben bu durumda ne yapmam lazım ? Tazminatım yanarmı yanmazmı ?
  Öğrendiğim: Yanmaz.rahatlıkla imza atılabilir. Yeni sözleşme imzalatsalarda ilk başta imzaladığın sözleşmenin yararına olan kısımlar devam eder. Yeni sözleşmede lehime bir madde olursa o madde kabul görmez. ( Bu konuda tarafımdan hiç bir yöneticime ben sözleşmeyi imzalamıyorum demedim. Sadece ben öğrendim ve bilinçli hareket ettim )

  GSM hatlarına TL yükleme konusu : Şirket GSM hatlarına para yüklüyor. Ben hiç bir paket almasam ve sadece biriktirsem bordroda da gider olarak gösterildiği için olası bir işten çıkma durumunda hak iddia edebilirmiyim ?
  Öğrendiğim: Hayır. İddia edemezsin. (Sonradan faturalı hatta geçirdiler. Bütün biriktirdiğim parayı hayır kurumlarına bağışladım Bu durumdan da yöneticilerimin haberi olmadı.)

  Benim amirlerim ile yaşadığım tek bir sorun var: PERFORMANS

  Performans kurallarında aynen şu ibare geçmektedir: Ücret , Performans ve Prim Yönetimi prosedüründeki amaç Şirket Grup Vizyon ve stratejilerini destekleyerek , çalışanların yetkinliklerini , aldıkları sorumlulukları eğitim ve iş tecrübesini esas alarak "yüksek performansı" ödüllendirmek , sürekli performansı destekleyerek ; "adil" ,yenlikçi ve rekabetçi sistemler tasarlamak ve uygulamaktır.

  Burda adil ibaresini özellikle belirtmek istiyorum. Çünkü adil değil.
  Bizim performans skalalarımızda MSL diye bir etken var. Bu etken talebin çözüm süresidir. Eğer 2 gün boyunca o talebi çözümlemediysek performansımızdan 6 puan düşüyor. Buraya kadar sorun yok. Ben bu 2 gün kuralına takılmıyorum fakat Talep süresi kaçan talepler bizden kaynaklanan nedenlerle kaçmıyor.
  Bizim yetkimizde olmayan nedenleri biz 2. Seviyeye gönderiyoruz. Onlar çözüme ulaştırana kadar 2 gün geçiyor ve sonrasında bizim performansımızdan kesiliyor.
  Sistem probleminden dolayı bizim havuzumuza gelmesi gereken iş bizim havuzumuza gelmiyor sonrasında bizim havuzumuza süresi kaçmış olarak geliyor. Buda bizim hatamız değil.
  Şirkette diyor ki ben anlamam senin performansından kesiliyor. Bende diyorum ki: Sen performans değerlerinde "adil" ibaresini kullanmışsın. Ya adil kelimesini kaldır yada bu durumu düzelt.

  Bu durum yaklaşık olarak 3 yıldır devam ediyor ve ben 3 yıldır bunu defaaten dile getiriyorum. (Eğer bu durum düzelirse varya yaklaşık 100 kişi bu problemden kurtaracak. )

  Şimdi benim yerimde olsanız ne yapardınız ? Susup hakkınızın yenmesine gözmü yumardınız yoksa hakkınızımı isterdiniz ?

  Rızkı veren cenab-ı Allah. Kimse kimsenin rızkını vermez. Belki bu sebep olur daha farklı bir yerde daha farklı ve güzel bir iş bulurum. Belkide bu durum benim imtihanım olur. Bunu bilemem ama ne olursa olsun Allah bize korkak olmamayı emretmiyor mu ?

  Benim memleketimde kraldan daha çok kralcı var. Eskiden o kadar güzeldiki. Sonrasında herşey değişti. Performans skalaları vs... Tabiri caiz ise gözün üstünde kaş var diyip paramızı kesiyorlar.

  Bende bu duruma karşı çıkıyorum.

  Performansımıza etki eden bir neden daha söyleyeyimmi ? Diyorki bana 1 hafta öncesinden hastalanacağını söyleyeceksin ve ben vardiya planına yazacağım. Eğer demezsen ve hastalanırsan 1,5 puan , 3 puan ve 6 Puan performasından düşerim. Olduki rahatsızlandın ve ameliyat oldun rapor aldın. Tamamdır yine performanstan keserim.


  Peki bu performans kriterlerine devlet bir şey diyemiyor mu ? Sözleşmemizde performans + pirim üzerinden imzalamışız. Nasıl olurda devlet buna el atamaz ?

  Koçluk odasına davet etmem konusunda;

  100 kişinin içerisinde bana bağıran bir hanım efendi. Kurumsal bir şirkette çalıştığımı yukarıda yazmıştım. Bize verilen eğitimlerde İso 10002 kapsamında aşağıdaki bilgiler geçmektedir.  “Açık İletişime inanırız:Her düzeyde samimi ve dürüst ilişkiler kurarız. Bilgimiz paylaşır,farklı görüşleri destekleriz. Hatalarımızdan öğrenir,daha iyiye ulaşmak için kendimizi sorgularız. “  Sırf farklı düşündüğüm için yöneticim tarafından 100 kişinin içinde bağırıp beni aşağılaması ve rencide etmesi gücüme gitti. Ben 2 çocuklu bir babayım. Kurumsal bir şirketteyiz ve kimsenin kimseye bağırmayacağını ve etik olmadığını düşünüyorum. Kendisine koçluk odasında konuşma talebinde bulunduğum halde “Artık bu konuyla ilgili olarak konuşmayacağını” ilettiler. Bundan önceki toplantılarımızda da yine aynı şekilde bağırarak bastırılmaya çalışıyor fakat olaylar sadece uzuyor ve yine aynı gündemler olmasına neden olunuyor.

  “Yine aynı sayfada İnsana değer veririz: Başarımızın temelinde çalışanlarımızın olduğuna inanırız. Sosyal sorumluluk bilinci ile topluma değer katarız.  Ayrıca Kalite politikamızda: Bilgi ve sorumluluğu paylaştığımız çalışanlarımızın memnuniyetinin,müşteri memnuniyetinin temelini oluşturduğunun bilincindeyiz. Çalışanlarımızın gönül ve zihinsel katkılarını kazanarak mükemmel hizmeti sunabileceğimizin farkındayız.” yazmaktadır.

  Şimdi bana tanınan bu maddeleri neden kullanmayayım ?


  Benim kimseden bir dayanağım yok ve ayağımı sağlam temeller üzerine basmalıyım ve hakkım olan tazminatımı da düşünmek zorundayım.

  Yanlış yapmamak adına siteye tüm detayları yazdım.

  Bu konu hakkında ne yapabilriz ?  Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

  Hukuki NET Güncel Haber

  Üst Yönetim Şikayeti Hk. konulu yargıtay kararı ara
  Üst Yönetim Şikayeti Hk. konulu hukuk haber
  Konu Keremli tarafından (09-09-2018 Saat 22:15:45 ) de değiştirilmiştir.

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #12
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  396
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Üst Yönetim Şikayeti Hk.

  Yarın için ben ik müdürü ve lokasyon müdürü toplantı yapacak.

  SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 4. #13
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  396
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Üst Yönetim Şikayeti Hk.

  Sn Erdoğan Kırcalı, yazdıklarımdan birşey cikarabildiniz mi?

  SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 5. #14
  Kayıt Tarihi
  Apr 2005
  Nerede
  İZMİR
  İletiler
  18.678
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Üst Yönetim Şikayeti Hk.

  Alıntı Keremli rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Sn Erdoğan Kırcalı, yazdıklarımdan birşey cikarabildiniz mi?

  SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  Ben çıkarabildiklerimi belirtmiştim zaten sn.keremli
  Siz toplantıdan bir şey çıkarabildiniz mi önemli olan o

 6. #15
  Kayıt Tarihi
  Sep 2006
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  396
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: Üst Yönetim Şikayeti Hk.

  Toplantiya mudur ve ik muduru ile girdik. Durumu analiz ettillerini evet yoneticinin bagirdigini iletti. Aksiyon alacaklarini fakat alinmis olunan aksiyon hakkinda tarafima bilgi veriomeyecegini ilettiler. Benden ne yapmalarini istediklerini sordular. Bende sirket tuzugunde ne yaziyorsa onu.

  Performans hakkinda formlar acmislar , alinmis olunan aksiyonu sorduhumda bana son tarih hakkinda bilgi veremeyeceklerini ve ilgileneceklerini ilettiler. Bekliycem. Halen yaptiklari bu adaletsizliklere devam edilirse 4 ay sonra bir mudurun ust yoneticisine yazacagim.

  Yani ben bas koydum buna o performans sistemlerini vizyon ve misyonlarina gore yapacaklar yada vizyon ve mosyonlarini degistirecekler senin bir onerin varmi ?

  SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 Sayfa İlkİlk 12

Benzer Konular :

 1. Site Yönetim Kuruluna kooperatif yönetim kurulu dava açabilir mi?
  Yazan: yesyes18 Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 09-03-2016, 00:32:54
 2. Yanıt: 1
  Son İleti: 05-07-2015, 22:15:57
 3. Yeni Yönetim, Yönetim Planı oluşturma konusunda bazı sorular
  Yazan: omershener Forum: Kat Mülkiyeti Hukuku
  Yanıt: 20
  Son İleti: 12-10-2011, 08:34:51
 4. Merkezden Yönetim ve Yerinden Yönetim Arasındaki Denetim İlişkisi [Kitap Fiyat bilgisi]
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 16-08-2011, 13:50:03
 5. Yönetim Bilimi ve Çağdaş Yönetim Teknikleri [Kitap Fiyat bilgisi]
  Yazan: Hukuk Kitapçısı Forum: Hukuk Kitapları Tanıtımı
  Yanıt: 0
  Son İleti: 12-04-2011, 10:10:06

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2018 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi |  Afternic | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2018 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2018 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.