Merhaba,

Vo... isimli internet servis sağlayıcısından evde internet hizmeti almaktaydık. 2 yıllık taahhüt süresi bugün itibariyle bitmiş oluyor ve biz de zaten birkaç gün önce iptal başvurusunda bulunduk. (Son 1 ay içerisinde herhangi bir gün iptal başvurusunda bulunmak yeterliymiş. Taahhütten erken cayma gibi problemler yaratmıyormuş. Bu konuda sorun yok.)

İptal talebimizi (doldurulmuş ve imzalanmış iptal formu ile kimlik fotokopisi) faks ile belirttikleri faks numarasına ilettik. Kimlik fotokopisi istemeleri bile tuhaf gelirken, uğraşmayalım son günler zaten dedik ve gönderdik. Bize bir gün sonra şöyle bir sms geldi:

Iptal talebiniz alinmistir. Iptal isleminizin teyidi ve tamamlanmasi icin 0850..... numarasindan sizi arayacagiz. Iptal isleminizin tamamlanmasi icin gelen cagriya cevap vermeniz gerekmektedir. B016

Sevgili arkadaşlar, böyle bir şey mümkün mü? Yani belgeli talebimize rağmen bizden bir de telefon görüşmesi isteme hakları var mı?

Yukarıdaki koyu renkli soruya cevap arıyorum aslında. Ancak detay vermiş olmak açısından biraz daha bahsedeceğim. Umarım okuyan birileri vardır.

EK DETAYLAR:
Beni söyledikleri numaradan da aradılar zaten, ancak arayan kişinin konuyla alakasız sohbeti oldu, işte memnun musunuz bizden vesaire diye bir sohbet. Başka arama gelmedi henüz. Ben aradım onları, şu an aboneliğiniz askıda ve sizi arayacaklar dedi. Ben de zaten resmi olarak başvurduk, buna ne gerek var dedim. Onlar da "gerekli" dedi. (Çünkü bildiğim kadarıyla sesli görüşmelerde söylenenler sözleşmeler adına delil niteliği taşımıyor. Yanlış mı biliyorum acaba? Zira, başkası konuşabilir de yerine, aynı bilgilerle. Sonuçta başvurudaki kimlik fotokopisine bile inanmıyorlarsa sesle görüşünce mi inanıp doğrulayacaklar bunlar ne yapmaya çalışıyor?)

Taahhüdün bitim gününü de geçmiş olacağız bu haftasonu. Bana yeniden abonelik yaparlar diye çekiniyorum açıkçası. Bu "sizi arayıp onay alacağız" saçmalıklarına da bu yüzden güvenmiyorum. Muhtemelen de sadece "iptal etmeyin, şöyle paket veririz" falan diyecekler. İptal başvuru formuna da anket koymuşlardı "niye iptal ediyorsunuz?" diye, onu bile "zorunlu" yapmışlar formda. Bu firmaya güvenim hiç kalmadı bu yüzden. Üstelik numaramı ve bilgilerimi kimlerle paylaşmışlar ise, abonelik bitiş tarihimi başkaları da biliyor ve bunların numarasına çok benzer 0850'li numaralarla arayıp bilgilerimi söylüyorlar, sözleşmeniz bitiyor size paket önerelim diyorlar ve ikna edici paketler öneriyorlar ama bunlarla alakaları yok (zira daha önce böyle dolandırıldım ve hiçbir sorumluluk üstlenmediler, bizim tek numaramız bunlar diyerek. Ancak birileri kendilerine verdiğim bilgileri biliyor ve beni kandırmaya çalışıyor onlarmış gibi arkadaşlar, bu nedir Allah aşkına ya!

Lütfen beni bilgilendirin. Özellikle koyu renkle yazdığım soru konusunda. Detaylıca yazdım ki başkalarının da ağzı yanmasın.
Çok teşekkür ederim saygıdeğer forum üyeleri.