Selamlar. Başımdan geçen efsanevi bir teknik servis olayına istinaden tüketici hakem heyetine başvurmak istiyorum.

Bir sene önce ikinci el otomatik bir araç aldım, garantisi yok, bu araç bir senede aynı arıza (şanzıman problemleri) sebebiyle hiç abartmıyorum 14 defa (bir iki tanesi servisten çıktıktan 200 m sonra) yolda kaldı. Kullanamadığım süreleri saymıyorum, toplasanız heralde 2 ay anca binebilmişimdir.

Şimdiye kadar bu arızanın giderilmesi için yetkili servis "şunu yaparsak olur, bunu yaparsak çözülür" diye diye benden toplam yaklaşık 10.000 TL para aldı. Şu an araç yine aynı arızada bekliyor, bana verdikleri son "şunu yaparsak çözülür" fiyatı 14.750 (ondörtbinyediyüzelli) TL. Aracın ederi taş çatlasa 35.000 TL. Araç başka bir serviste şu an, test ediliyor.

Ben bu servisin verdiği ayıplı hizmet nedeniyle tüketici hakem heyetine gitmek istiyorum. Elimde tüm servis kayıtları, faturalar vs var. Hatta son verdikleri fiyatı da hangi işlemleri içerdiği ve fiyat bilgisi ile yazılı tekliflerini istedim. Ben bu heriflere gideremedikleri arıza nedeniyle ödediğim paramı geri alabilir miyim? Bununla ilgili şansım sizce nedir?

Bana umut verin lütfen, çünkü bu artık kabusum oldu. Sürekli para veriyorum ve sürekli yolda kalıyorum, manevi zararımdan çoktan geçtim, canımdan bile olabilirdim. Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.