Merhaba, bundan 2 hafta önce iki arkadaşımla birlikte yolda yürürken 3 kişi yolumuzu kesti ve İngilzce bir siteye 2 haftalık deneme kodu vereceklerini söyledi. Eğer 2 hafta içinde bu kodu iptal etmek için ararsak da 2 hafta sonrası için ücret alınmayacağını belirttiler. Biz de bir anlık gaflete düşerek kabul ettik ve bize bir sözleşme imzalattılar.

Sözleşmede TC kimlik, isim soyisim, anne-baba adı, adres ve telefon numaramızı aldılar ve sözleşme imzalattılar. Ben neyse ki soy ismimin bir harfini, anne adım ve tc kimliğimi uydurdum. Arkadaşlarım tamamen doğru bilgi verdiler.
Bu 2 haftalık süreçte kendilerini birçok kez aradık iptal için onlar da bize iptal için mesaj geleceğini söylediler ancak hiçbir zaman gelmedi. Bir zaman sonra aradığımızda ise sinyale benzer bir sesten başka hiçbir şey gelmedi. Bu arada şunu belirtmek isterim ki hiçbir zaman aktivasyon kodunu siteye girmedik.

Bugün ise arkadaşım aradığında arkadaşıma direkt 1500 lire borcu olduğunu söylediler. Hem de ismini falan sormadan dediler bunu. Biz tabi hiçbir ödeme yapmadık. Kendileri ise ödeme yapmazsak muhasebeciye ve avukata gideceklerini, icraya vereceklerini söylediler.

Bununla alakalı bir şey yapabilirler mi? Gerçekten de 1500 lira borç çıkartabilirler mi?
Ben yanlış bilgi verdiğim için rahatım ama yine de sorun olur mu? Aynı şekilde doğru bilgi veren arkadaşlarım için bir sorun var mı? Çevremdeki bazı kişiler yanlış bilgi vermişsem bile imza attığım için ödemek zorunda kalacağımı söylüyor. Tüketici heyeti ilgilenir mi?
Ben asıl dolandırılma kısmının bu kısım olduğunu düşünüyorum ama sizden de fikir almak istedim.