Merhaba, yaklaşık 2 ay önce Turkcell den Bilgisayardan İnternet 4.5G VINN İçin 24 Ay sözleşme yaptım

Fakat hattın tam olarak 4.5G hizmeti vermemesi, bazen 3G ye düşmesi ve 4.5G de çok az çekmesi, söz edilen hızın yaklaşık 1/10 hızda hizmet vermesinden dolayı BTK üzerinden Bu konuyu anlattım ve

"Şikayete konu bölgenin mevzuata ve yönetmeliğe uygun olarak 2G ve 3G kapsama alanı dahilinde olduğu ancak bina içlerinde sinyalin düşük seviyede olabileceği belirlenmiştir.

Sinyal kalitesinin arttırılması adına bölgeye baz istasyonu kurulumunun planlandığını, mülkü size ait olan veya önerebileceğiniz yer varsa değerlendirmek istediğimizi belirtmek isteriz."

Bu şekilde cevap verdiler

- 2G ve 3G kapsama alanı dahilinde denilmiş fakat 4.5G den söz edilmemiş 4.5G kapsama alanında değilsem buradan sonuç çıkar mı

- E-devlet üzerinden de sorgulattığımda 1080 Metre içinde (üst sınır belli değil) Baz istasyonu bulunmuyor

Baz istasyonu kurulup kurulmayacağı kesin değil ve uzun sürecek bir işlem sonuçta ve benim 22 Ay daha sözleşmem var Tüketici Hakem Heyetine vb şikayet etsem indirim cayma bedelleri gibi ücretler ödenmeden sonuç alınabilir mi

Teşekkürler