Herkese merhaba ilk tutanağımı şubat 2018 de yemiştim noter aracılığıyla gelmişti iş yerimin adıyla x kişinin vekaleten gönderilmişti noter huzurunda o zaman savunmamı yazdığımda ise cevap olarak ; '' mesai saatlerine uymadığınız takdirde iş akdinizintazminatsız feshedeleceğini ihtaren bildiririz '' şeklinde yazmışlardı.Şubat'dan sonra yani 6 ay sonra işim gereği mağazalara giriş çıkış yapıyoruz şirket hatlarında.Yeri geldiği zaman çekmiyor yeri geldiği zaman sarjı bitiyor ve bunu dile getirmiştik.Bu yüzden benle birlikte 8-9 kişiye tutanak tutuldu.Ben daha almadım noter tastikli geliği için evde bulamadığı için yarın gidip ptt den almam gerekiyor.Arkadaşıma gelen tutanak şu şekilde ;

Sayın muhatap : 2018 temmuz ayı RUT UYUMU RAPORU'na göre birçok günde rut uyumsuzluğunuz tespit edilmiştir.Yazılı savunmanızı 1 gün içindeiletmenizi iletmediğiniz taktirde savunma hakkını feragat etmiş sayılacağınızı ihtaren bildiririz'' şeklinde göndermişler.

3.son tutanağımda telefonda eğitim videosu tamamlamadığım için ve bizim bölgede ben tamamlamadığım için bu tatanağa tuttuğunu söyledi amirim.Bir kere bize eğitim sonunda tutanak tutalacağını hiç bir şekilde ne aradılar ne de ortak whatsapp grubundan uyarmadılar.Sadece sade bir söylemle yapmayanların yapmalarını söylediler.Öncellikle burada iyi niyet görmüyorum daha önce bedelli askerlikden dolayı askere gideceğimi söyledim ve bu durumdan dolayı şartları zorladıklarını görüyorum ne hikmetse resmi gazeteden 1 gün önce tutanak yedim.Amirimle konuştum 3.tutanaktan sonra işten çıkarılıyor niye böyle yaptınız diye sorduğumda bizim öyle işten çıkarma gibi niyetimizin olmadığını söyledi.İşten çıkarmak istesek bunu yapabilirdik rahat bir şekilde.Büyük firmanın böyle şeylere yapmaya ihtiyacı yok dedi.Ama ilerde yersen bu şekilde bunun sözünü veremem dedi.Kısacası güvenmiyorum çevremde avukat yok danışabileceğim yardımı sizden arıyorum.

sizlere sorum ;

1)Noterden tutanağı alıp savunmalımıyım ? Bazıları alma imzalama kabul etmiş olursun diyor.Bazılarıda al savunmanı yaz.Hatta savunma değilde '' Bilgilendirme ; '' diye yaz diyorlar
2)işten çıkarırlarmı ilk 2 tutanağım mesai ile ilgili 3.tutanağımda eğitimi tamamlamadım diye bazı kişilerde aynı tutanakdan 3.defa yersen o zaman çıkarırlar diyorlar.
3)internete 3.tutanakla çıkarılmayacağı gibi 4-5.tutanaklada çıkarılma olmuyormuş.İşveren isterse tek bir tutanakla bile işten çıkabilir diyorlar.

Kısaca işten çıkartılırmıyım taşeron bir firmada çalışıyorum.