Merhabalar
Yazlık bir dairem var. Site yönetimi ile ilgili problem yaşıyorum. Dairemi tatil yapmaları amacıyla önce ailece teyzeme sonra ailece öğretmen bir arkadaşıma verdim. Sitede herhangi bir huzursuzluk çıkarmadılar veya zarar vermediler. Site yönetimi bana telefon açıp dairenizin tapusu kime ait dedi. Bana ait olduğunu belirttim. Site yönetimi, sizden başkası kalamaz bu dairede akrabalarınız bile başlarında siz olmadan kalamazlar, akraba dışında siz olsanız bile kimse kalamaz sitemizin aldığı kararlar bunlar dedi. Yani daireme misafir çağırmakta bile sorun yaşıyorum. Bu duruma haliyle karşı çıktım. Site giriş kapısına parmak izi yapılmış tek kişinin izi ile giriliyor kart sistemi kaldırılmış. Bir misafir gelse aşağıya inip kapıyı açıp tekrar eve çıkmam gerekiyor. Ben olmadan sitenin kapısından ailem olsa bile giremiyor.

Site yönetiminin ben olmadan veya olduğumda daireme giren aileme veya akrabama müdahale etme hakkı varmıdır? Site yönetimi bana bu kurala uymadığım için konu ile alakalı dava açabilir mi?

Site yönetiminin aldığı diğer kararlardan biri de dairemi yıllık kiraya verdiğimde benden kira bedelinin %10 kısmını yönetime vermem gerektiğini söylüyorlar. Bu konuda mecburiyetim varmıdır?