Merhaba,

Ben kıracı olarak daha eve taşınalı 3 hafta oldu. Taşındığım ilk gün doğalgazımı açtırmaya IGDASa gittim. Ertesi gun gelip doğalgazımı açtılar. Bir ıkı gun sonra Igdasdan benı arayıp doğalgaz projemle ilgili bir sıkıntı olduğumu doğalgazımın resmı olarak açılmadığını ve kullanmamam gerektiğini kullanırsam kaçak olacağını söylediler. Ben de kullanımı bırakıp direkt ev sahibini aradım halledeceğini soyledi.Birkac gun sonra hallettiğini soyledi ve ben gazı kullanmaya başladım. Ancak gecen hafta bir gun ev sahıbım benı aceleyle arayıp eve cağırdı IGDAsdan geldıklerını evde kacak olduğunu soyledı. Eve gittim ama onlara yetışemedım. Sonrasında bana evde gaz kacagı oldugunu ama kullanabıleceğımı soyledıler. Butun tesısatlar kapalıydı galıba anlayamadım 2 gun daha gazımı kullanamadım sonrasında vanayı acıp kullanabildim. Sureklı ev sahıbımı arayıp tamır ettırmesını soyluyordum hep tamam bugun gelecekler su gun gelecekler dıyordu. En sonunda emlakcıyı arayıp durumu anlattım ve meğerse benım gazım resmı olarak daha acılmamış ve evde gaz kacagı da varmış bunca zaman bunları bılmeden oturuyormuşum. Ev sahıbım sureklı yok yaptılar yok yapacaklar dıyor ama bana yalan soylenerek kacak kullandırtılan bır evde kalmak ıstemıyorum ve ben kacak gaz da kullanmam o yuzden onları da bekleyemem. Evden bir an once tasınmak ıstıyorum ancak bır suru naklıye masrafı cıkacak ve emlakcıya da cok fazla para odedık. Ben de ev sahıbımle konustum kendı aramızda halledelım sen bana emlakcı masrafımı ve naklıye paramı ode cıkıyım dedım ancak bu durumu kabul etmıyor. Sanırım kıralayanın sucu oldugu ıcın dava acarsam evı tasırken yaptıgım masrafları, avukat masraflarını ve oturdugum ama bana yalan soylenen gaz verılmeyen ayın kırasını da alabılıyormusum. Ama tam emın değılım bana tam olarak haklarımın ne oldugunu soyleyebılır mısınız?