Merhaba ..
Ben bir yazlık sitesinde mülk sahibiyim.. Sitemiz ikili bitişik, üçlü bitişik 50 çivarında dubleks (daire) yapıdan oluşmakta. Ortak alan olarak yeşil alanda, havuz ara yol ,aydınlatma gibi bir çok hizmetten faydalanıyoruz.
Zaman içinde binalarda fiziksel hasarlar oluşmakta doğal olarak. Uzun zamandır da bu hasarlarla ilgili ortak bir oluşum olmayınca bireysel olarak kişiler (daire sahipleri) tamirat ve boya gibi hatta komple sadece kendi dairelerini ilgilendiren ve fiziksel dış görünümü değiştirmeyen iyileştirmeler yapmaya başladılar.. sıva döküntüleri ve boya hasarları gibi iyileştirmelerdir bunlar. O kapsamda bende bölümümdeki bu tür hasarları onararak boyadım. benim gibi davranan başka sakinlerimiz de oldu.
Bu sene Yıllık genel kurulda aynı renk tonları kullanılarak, renk değişimine gidilmeden bütün sitedeki binaların dış cephelerinin boyanması gündeme geldi. Bu konuda ben ve benim gibiler, bizim bu iyileştirmeleri yaptığımızı, boyanın bizim dışımızdaki yerlerde yapılmasını ve bu masrafa ikinci kez katılmak istemiyeceğimizi söyleyerek alınmak istenen karara itiraz ettik.alınacak kararın bizim gibiler düşünülerek alınması gerektiğini söyledik. Ancak çoğunluk kararıyla bu işin yapılması yapılması karara bağlandı.
soru olarak:
1-Bir anlamda bağımsız bölümlerden oluşan böyle bir site de yeşil alan havuz vs. gibi yerler gibi binalarda ortak alan kapsamında mı değerlendirilir, ve bu konuda alınacak kararlar bağlayıcımı dır.
2- Binamda yapmış olduğum bu emek ve harcamanın tazmini mümkünmüdür.
İlgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.