Merhaba Arkadaşlar,

Vodafone'dan almış olduğum cep telefonunu bozulması sonucu tekrardan vodafone'a götürüp garantiye yönlendirmesi için teslim ettim. Bana 03.07.2018 tarihinde teslim ettiğime dair kağıt verdiler fakat telefonu garantiye tam olarak 1 hafta sonra ulaştırdılar. Öncelikle ilk sorum 20 iş günü vodafone'a teslim ettiğim günden itibaren mi geçerlidir yoksa garantiye ulaştığı tarihten itibaren mi.

Bir diğer sorum ise telefon teleservice adında bir teknik servis firmasında telefon açarak kendilerine ulaşamıyoruz. Cihazın durumunu öğrenmek için mail gönderdim fakat bana dönüşleri şu şekilde oldu

(Cihazinizda yapilan inceleme sonrasinda yedek parca degisimi karari alinarak siparisi verilmistir. Parca siparislerinin yurtdisindan temin edilmesi sebebiyle gelis suresi konusunda net bilgi verememekteyiz.İlgili parcanin stoklarimiza ulasmasinin takibinde cihazinizin islemleri tamamlanarak acil cikisi saglanacaktir)

Eğer bu cihaz 20 iş gününde elime geçmez ise ben tüketici haklarına vodafone u mu şikayet edeceğim yoksa teleservisi mi cevabını için şimdiden teşekkürler.