Adıma kayıtlı, Turkcell operatöründen hizmet aldığım ve 13 yıldır taşıdığım 0535 390 1*** numaralı hattım, yazı ya da sözlü istek, abonelik sözleşmesi olmaksızın 22.11.2017 tarihinde Türk Telekom operatörüne taşınmıştır. Yine yazılı ya da sözlü istek ve onayım olmaksızın üzerinde hiçbir tasarrufu olmaması gereken Türk Telekom operatörü tarafından 05.01.2018 tarihinde iptal edilmiştir.Öncelikle Turkcell i aradım. Neden hattımın taşınmasına izin verdiklerini,benden teyyit almadıklarını sordum.Bize bir liste gelir ve biz o liste doğrultusunda istenen numaraların taşınmasına engel yok ise isteyen operatöre sizin yazılı talep ile istediğiniz dorultusunda hareket ederiz cevabı aldım. Turktelekom operatörü olayı şaşkınlık ile karşıladı. Kendilerine neden hattımı taşıdıklarını, yazılı yada sözlü bir isteğim sizde var mı diye yönelttiğim sorulara sizi tekrar arayacağız diyerek yanıt verdiler.Geri döndüklerinde ilgili kişi bana hak verdiğini ancak savcılığa başvurmadığım takdirde hiç bir şey yapmayacaklarını söyledi.Hadi taşıdınız, hiç kontor yüklenmese dahi 1 yıl aktif kalması gereken hat 1.5 ay sonra iptal edilip 535 ile başladığı için Turkcell e iade edilmiş.Neden iptal ettiniz sorusunada yanıt veremediler. Anayasamızın 22. maddesince güvence altına aldığı haberleşme hürriyetim elimden alınmıştır. İlgili hattı 13 yıldır taşımaktayım. Numara değiştirmenin ya da telefonu kapatmanın hoş karşılanmadığı herkesçe bilinmektedir. Ticaretle uğraştığım için ciddi itibar ve güven kaybına uğradım. Kurumsal kimlik sorumlu ve suçludur.