Öncelikle merhabalar.
Ben İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalışanan bir devlet memuruyum. Bağlı olduğum kurum 2005 yılında başlatmış olduğu çalışan memurlara kreş yardımından çocuğumu bakacak kimse olmadığından dolayı 2015-2016 ve 2017 yıllarında faydalandım.Benim gibi yüzlerce personel benden önce de faydalanan bir çok kişi var. Geçtiğimiz yıl (2017) belediye incelemelerinde sayıştay 2015 yılını inceliyor ve kreş yardımını kamu zararı olarak nitelendiriyor. Belediye'de bize haber vermeden 2018 ocak ayı itibari ile maaşlarımızdan kişi borcu adı altında taksit taksit kesmeye başlıyor. Gerek sendika, gerek belediye yetkililerinin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda, itiraz edildiği ve sonucunun olumlu olduğu, lakin maaştan kesintinin durdurulması ve kesilenin iade edilebilmesi için Sayıştay Temyiz Kurulu'nun gerekçeli kararı beklendiği söyleniyor mart ayından beri.Artık kimseden bir bilgide alamaz olduk. Kaldı ki sendika sayfasında konuyla ilgili haberleri arşivinden bile kaldırmış, Belediye de ulaşabildiğimiz kişilerde bozuk plak gibi GEREKÇELİ KARAR demekten öteye geçemiyor. Ben ve benim gibi hiç bir kimse tarafımıza kreş yardımı yapılsın diye talepte bulunmadığımız gibi 10 yılı aşkıon süredir varolan bir sistemden yararlandık. Bu durum haberlere bile konu olmuştu.
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/e...zararmis.html#
Benim öğrenmek istediklerim;
1-Bu kesintinin durdurulması için gerekçeli karar şart mı?
2-Gerekçeli kararın 5 aydır gelememesi normal mi, yoksa bir durumdan dolayı bizden zaman mı kazanmaya çalışıyorlar?
3-Konuyu yargıya taşıyabileceğim süre ne zaman doluyor?
4-Yargı sürecinde nasıl bir yol izlemeliyim?

Şimdiden teşekkürler.