+ Konuyu Yanıtla
1 den 3´e kadar toplam 3 ileti bulundu.

Konu: Çalıntı Telefon

Çalıntı Telefon Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Uşak
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Angry Çalıntı Telefon

Merhabalar, burada nasıl davranıp konuşacağımı bilmiyorum forumunuza yeni üye oldum. Kusurlu davranış sergilersem; lütfen affedin.
    Öncelikle dün, kasabada ikamet ettiğim adrese jandarma geldi. 2 uzman ve 3 er olarak beni kapının önüne çağırdılar. Ardından, aracın içinde sorgulama yapacaklarını söylediler. Onlarla bindim araca.
    -'Kuşadası'nda ikamet ettin mi?' diye sordu, 'Evet' dedim. 'Telefon alıp sattın mı?' diye sordu, 'Evet' dedim. Markasını sordu, söyledim. Telefon çalıntıymış ve bir şekilde beni bulmuşlar. Beni götüreceklerdi ifade için, sonradan vazgeçtiler. Salı günü ifade vermeye çağırdılar. (yani yarın.)

*OLAY*

Telefoncudan telefonu almak için girdim, kart geçeceğimi söyledim. 'Ben de pos cihazı yok, yandaki dükkandan geçeriz.'dedi. (Orası da telefoncu) Oradan kartı geçtik, telefonu aldım. 21.08.2017*. Kütahya' da öğrenciyken paraya ihtiyacım oldu sattım. 16.10.2017*

*Bunlardan Hangisi benim işime yarar?*

1-Telefonu kredi kartıyla satın aldım, elimde banka dekontları bulunmakta (internetten buldum yarın bankadan resmi olarak onaylatıp çıkarttıracağım.), o tarihte o dükkandan 750tl'lik karttan alışveriş yaptığım görünüyor.
    2-Telefonu satın aldığım yerin açık adresi, kartı geçtiğim dükkanın açık adresi, iki dükkanın da sahiplerinin isim ve soy isimleri ayrıca telefon numaralarının bilgilerine sahibim.
    3-Telefonu sattığım yerin açık adresi, ve telefon numarası bilgisine sahibim.
    4-Satmış olduğum telefonun İMEİ adresi bilgisine sahibim.
    5-Satmış olduğum telefonun 6 farklı pozdan fotoğrafına sahibim. (satmak için internete koymuştum)

*SORULAR*

1- Jandarmanın elindeki dosyada; Telefon numaramın sondan bir önceki hanesi yanlış olarak görünüyor. ??
    2- Bu tür olaylarda, mahkeme kağıdının jandarmadan önce ikamet adresime gelmesi ve ifademin alınması gerekmez mi?
    3- Benim telefonu aldığım yer, bir telefon dükkanı, sattığım yer bir telefon dükkanı. Her ikisiyle de irtibata geçtim. Benim hakkımda herhangi bir soru sorulmamış. Yani bana ulaşmaları için, önce benim telefonu sattığım yere gidip, 'Sen bu telefonu x'kişisine satmışsın, bu telefon çalıntı bunu nerden buldun?' diye sorup sattığım kişinin de dosyayı çıkartıp 'aha bundan satın aldım' demesi gerekmiyor mu?
    4- Jandarma babama, 'fetö soruşturması olabilir' demiş. Ne alaka??
    5- Hava Kuvvetleri Komutanlığına asker olarak başvuru yapmıştım, soruşturmanın bir parçası olabilir mi?

İlginiz için teşekkürler, cevaplarınızı bekliyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Çalıntı Telefon konulu yargıtay kararı ara
    Çalıntı Telefon konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    antalya
    İletiler
    12
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Çalıntı Telefon

Alıntı HavaKuvvetleri rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Merhabalar, burada nasıl davranıp konuşacağımı bilmiyorum forumunuza yeni üye oldum. Kusurlu davranış sergilersem; lütfen affedin.
    Öncelikle dün, kasabada ikamet ettiğim adrese jandarma geldi. 2 uzman ve 3 er olarak beni kapının önüne çağırdılar. Ardından, aracın içinde sorgulama yapacaklarını söylediler. Onlarla bindim araca.
    -'Kuşadası'nda ikamet ettin mi?' diye sordu, 'Evet' dedim. 'Telefon alıp sattın mı?' diye sordu, 'Evet' dedim. Markasını sordu, söyledim. Telefon çalıntıymış ve bir şekilde beni bulmuşlar. Beni götüreceklerdi ifade için, sonradan vazgeçtiler. Salı günü ifade vermeye çağırdılar. (yani yarın.)

*OLAY*

Telefoncudan telefonu almak için girdim, kart geçeceğimi söyledim. 'Ben de pos cihazı yok, yandaki dükkandan geçeriz.'dedi. (Orası da telefoncu) Oradan kartı geçtik, telefonu aldım. 21.08.2017*. Kütahya' da öğrenciyken paraya ihtiyacım oldu sattım. 16.10.2017*

*Bunlardan Hangisi benim işime yarar?*

1-Telefonu kredi kartıyla satın aldım, elimde banka dekontları bulunmakta (internetten buldum yarın bankadan resmi olarak onaylatıp çıkarttıracağım.), o tarihte o dükkandan 750tl'lik karttan alışveriş yaptığım görünüyor.
    2-Telefonu satın aldığım yerin açık adresi, kartı geçtiğim dükkanın açık adresi, iki dükkanın da sahiplerinin isim ve soy isimleri ayrıca telefon numaralarının bilgilerine sahibim.
    3-Telefonu sattığım yerin açık adresi, ve telefon numarası bilgisine sahibim.
    4-Satmış olduğum telefonun İMEİ adresi bilgisine sahibim.
    5-Satmış olduğum telefonun 6 farklı pozdan fotoğrafına sahibim. (satmak için internete koymuştum)

*SORULAR*

1- Jandarmanın elindeki dosyada; Telefon numaramın sondan bir önceki hanesi yanlış olarak görünüyor. ??
    2- Bu tür olaylarda, mahkeme kağıdının jandarmadan önce ikamet adresime gelmesi ve ifademin alınması gerekmez mi?
    3- Benim telefonu aldığım yer, bir telefon dükkanı, sattığım yer bir telefon dükkanı. Her ikisiyle de irtibata geçtim. Benim hakkımda herhangi bir soru sorulmamış. Yani bana ulaşmaları için, önce benim telefonu sattığım yere gidip, 'Sen bu telefonu x'kişisine satmışsın, bu telefon çalıntı bunu nerden buldun?' diye sorup sattığım kişinin de dosyayı çıkartıp 'aha bundan satın aldım' demesi gerekmiyor mu?
    4- Jandarma babama, 'fetö soruşturması olabilir' demiş. Ne alaka??
    5- Hava Kuvvetleri Komutanlığına asker olarak başvuru yapmıştım, soruşturmanın bir parçası olabilir mi?

İlginiz için teşekkürler, cevaplarınızı bekliyorum.
    Hocam korkma benim de ayni sey basima geldi, almis oldugum telefonlardan biri calintiymis, yillar sonra eve polis gelmis ben de memurum, ikamet adresim ailemin eviydi ben istanbuldayim ailem mersin de mersine gelmis polis merak ettim ben de araya hafta sonu girdi niye geldiklerini de soylememisler aradim karakolu mesai saati gelince durumu anlattim memur beye, korkma hocam bisey cikmiyor bunlardan en yakin karakola git ifadeni ver cik ve ifadene de hic ugrasmamak icin sarjim bitti sokakta birinden rica edip hattimi telefonuna taktim arama yaptim de zaten bu tur sorusturmalarin hepsi dusuyor dedi, ben ifadeye bile gitmedim yillar oldu ne arayan var ne soran bulundugunuz bolgeye jandarma bakiyorsa jandarma gelir polis bakiyorsa polis gelir ayrica durumunuz mahkemelik degil ifadenizi alacaklar o kadar sonu yok yani

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nerede
    Uşak
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cool Cevap: Çalıntı Telefon

Herkese merhabalar, geçen gün açtığım konu hakkında detaylı bilgi verebilmek ve bu durumdan başı ağrıyan kimselere en azından yardımcı olabilmek adına konuyu genişletiyorum.
    Bugün jandarma tarafından ifadeye çağırılmıştım. Sabah9'da gittim, beni hemen içeri alıp imza sirküsü tutturdular. Oturduğunuz yerden Sağ elinizde defalarca yaklaşık 100 kere imza atıyorsunuz, ardından ayakta imza atıyorsunuz 100 kere, alfabe ve numaraları yazıyorsunuz defalarca.. ve defalarca.. Aynı işlemleri sol elinizle de tekrarlıyorsunuz. Yaklaşık üç buçuk saat bunlarla uğraştım.
    Bu esnada gözetmen olarak başımda bekleyen uzman çavuşla sohbet ettik. Kendimi olabildiğince doğru yansıtmış olmalıyım ki, benim suçlu değil mağdur olduğum konusunda karar kıldı. Karakol komutanıyla görüşmeye gitti, bir müddet yalnız devam ettim imza sirküsüne. Ardından karakol komutanı geldi, toplamış olduğum bilgileri doğrulamaya başladı. Telefonu satmış olduğum yeri aradı, imei numarasını doğruladı. Daha sonra telefonu satın almış olduğum yeri aradı.
    Tavrı çok sertti, 'xxxx imei numaralı telefonu sen mi sattın?'diye sordu, cihazı aldığım telefoncu 'bilmiyorum bakmam' lazım dedi. 'bul, beni ara dedi. Yoksa yanlış bilgi vermekten yada suçu saklamaktan hakkında işlem başlatırım' dedi. Dediği gibi 5 dakika içinde aradı, telefonu bana sattığını doğruladı, ardından telefonu o bayii'ye kimin sattığını söyledi, kimlik fotopokisini ve satış belgelerini gönderdi. İnternet kafeden çıkarttırdım geldim, dosyaya ekledik. ve aklandım. Karakol komutanı benimle 2 saat süresince, ifade tuttu. Kendisi yazdı, arayıp doğruladı. Allah ondan razı olsun.

Geçen günkü sormuş olduğum sorulara cevap veriyorum,
    Evet elinizde karınca tanesi kadar bir bilgi olsa bile, işinize yarıyor. Şayet kullanmasını bilirseniz.
    Telefonu ben satın almadan 2 hafta önce telefon hakkında ihbarda bulunulmuş ve telefonun çalındıktan sonraki ilk sahibi ben olduğum yani telefona ilk hattı ben taktığım için izlemeye alınmışım. Bu kadar geç ulaşılmasının sebebi ise, hattımı sonradan değiştirmem olmuş.
    Böyle bir durumla yüzyüze geldiğiniz zaman, hiç bir şekilde bilgi saklamayın olabildiğince mantıklı cümleler kurun.
    Suçu asla kabullenmeyin, asker ve ya polise artistlik yapmayın. Alçak gönüllü davranın, size oldukça iyi davranıyorlar.
    İfadeye gitmeden önce olabildiğince araştırma yapın ki, işi ciddiye aldığınızı görsünler, size de ciddi davransınlar.
    Emeği geçen, bana yardımcı olan; telefonu satın aldığım ve sattığım bayi olmak üzere Allah hepsinden razı olsun diyorum.
    Özellikle karakol komutanının bana karşı olan tutumu, bu ülkede adaletin hala yaşadığının bir göstergesi oldu benim için.

İlginiz için teşekkürler, iyi günler dilerim.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

https:www.hukuki.netshowthread.php142237-calinti-Telefon

Forum