Merhabalar, 23 Haziran 2018 tarihinde akşam sularında 4 arkadaş 2 arabayla bir park tarzı bi yere geçip oturup sohbet ediyorduk. 2 tane gece bekçisi bize doğru geldiler ve kimlik isteyip aşağıdaki araçlar sizin mi diye sordular, biz de bizim dedik. Üstümüzü arayıp bir şey bulamadıktan sonra arabayı aramak istediler biz de bir şey diyemedik. Arabayı aradıktan sonra şahsi arabımın ön gözünde (söylediklerine göre) 2.8 gram civarında esrar ve ayrıca içmek için kullanılan cam bir alet, sarma kağıdı ve ayıklayıcı buldular. Bu alet edevatların hepsi yasal bir şekilde bakkal ve tütüncü gibi yerlerden alındı. Ama bu söyledikleri rakam tamamen yalan. Taş çatlasa 1,5 gram civarındadır ve bundan eminim. Tutanak tutulduktan sonra ifadem; içiciyim pişmanım, satın aldığım şahsı tanımıyorum şeklindeydi. Üniversite öğrencisiyim ve daha önce herhangi bir sabıka kaydım yok. Öncelikle nasıl bir ceza alırım? Ve 21 Temmuz günü yurt dışına tatil amaçlı bir seyahatim var, uçak ve otel biletleri önceden alındı. Sizce bu olay yurt dışına çıkmama engel olur mu? Kaynaklardan normalde olmaz diye okudum ama şimdi ki ohal durumuyla nasıl oluyor bilmediğim için yardımınızı istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.