İyi günler öncelikle konuyu özet geçeyim

Biz 4 kardeşiz annemiz 92 yaşında kardeşlerden en büyüğü annem yoğun bakımdan çıkınca şuuru bulanıkken kandırıp tapuya götürüp annemizin evini oğlunun üstüne geçiriyor. Daha önceki yattığı zamanlar hastanede alzhaimer tanısı kondu ancak tedavi görmedi ayrıca hafızasında iyi durumda geçmişi hatırlıyor sadece yakın zamanda karıştırmalar yaşıyor.

Biz evin satışı olduğunu öğrendiğimiz an satıştan 1 hafta sonraydı sanırım ekim 2017 yılında 3 kardeş evi alan kişiye ve annemize tapu iptal ve tescil davası açtık ayrıca eve tedbir koydurduk.

İki duruşma oldu şimdiye kadar ilkinde tedbire itiraz etmişti karşı taraf o reddedildi ikinci duruşmada davacılara 3 kardeşe hakim vasi atanması için yetki ve süre verdi. Yasal sürede vasi davası açıldı sulh hukuk mahkemesi rapor için şehir hastanesine sevk etti ancak şehir hastanesi rapor vermedi tıpa sevk etti sonucu sulak hukuğa verdik ancak henüz tıpa gitmemiz için bir tebligat verilmedi vasi davası duruşması ekim 2018 de tapu davası duruşmasında kasım 2018 de şu an beklemedeyiz.

Şöyle bir durumda var mahkeme süresince annemiz evi alan kardeşimizde kalıyordu o yüzden mahkemeye hiç getirilmedi saklandı olaylar ve annemize avukat tutmadılar sadece evi alan kişi kendine avukat tuttu vasi olayı çıkınca bakmayı bıraktılar annemiz bizle şuanda.

Öğrenmek istediğim

1- vasi davası sonuçlanmadan annemize avukat tutabilirmiyiz (yaşı nedeniyle vasi olmadan tutulmaz dediler)
2- annemizden evi alırken evin satış tarihinden 10 gün sonra annemizin hesabına 50.000 tl yatırmışlar ve mahkemeye verdikleri dilekçelerde evi 50.000 tl ye aldıklarını beyan ediyorlar ancak bu parayı hemen çekmişler annemizin hesabında para yok bu parayı mahkeme bitinceye kadar geri yatırılmasını karşı taraftan isteyebilirmiyiz yada dava sürüyorken savcılığa ortada para olmadığı için suç duyurusunda bulunabilirmiyiz dolandırıcılıktan paranın olmadığını biz yeni öğrendik.
3- vasi olayı sonuçlanmazsa kasım 2018 e kadar kasımdaki duruşmaya annemizi götürsek davalı konumunda şuanda kendisi hakime söyleyeceğim diyor kendisi olanlar şöyle diyeceğim diyor BEN YOĞUNBAKIMDAN ÇIKINCA BENİ GÖTÜRDÜLER NETTİĞİMİ BİLMİYORUM SONRADAN AKLIM BAŞIMA GELİNCE PİŞMAN OLDUM EVİMİ GERİ İSTİYORUM diyeceğim diyor böyle bir beyanda bulunursa nasıl sonuçlanabilir

Şimdiden zamanınızı ayırıp okuyup cevapladığınız için çok teşekkür ederim saygılarımla