+ Konuyu Yanıtla
1 den 4´e kadar toplam 4 ileti bulundu.

Konu: Haklı bulundum ancak ne kadar zamanım var?

Haklı bulundum ancak ne kadar zamanım var?
    Nerede
    tekirdağ
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Haklı bulundum ancak ne kadar zamanım var?

Arkadaşlar merhaba,
    bu hukuk işleri ve prosedürlerden pek anlayan birisi değilimdir, bu yüzden size sormaktan başka seçeneğim yok.

4-5 ay kadar önce hakem heyetine, sıfır aldığım bir notebook ürününün bozuk çıktığına dair başvuru yapmıştım ve davalı tarafın savunma yapmamasından dolayı haklı görüldüm (gerekecek bütün detaylar aşağıdaki görsellerde).

Ancak dün teknosayı aradığımda benden kararın bir fotoğrafını istediler, mail olarak gönderdim ve şuan acer markasına bu karar teknosa tarafından gönderilmiş, acer tarafından yanıt beklenmekteymiş.

Sorularum şunlar:

1. Benim paramı iade almak için bana tanınan süre ne kadar? (yani teknosa ve acer beni oyalayıp bu hakkımın dolmasını bekletmek gibi bir uyanıklık edebilirler mi)
    2. Teknosa, dava belgelerine, kendilerine tanınan 30 günlük süreçte herhangi bir savunma göndermemiş, şuan herhangi bir itiraz hakları var mı yoksa bu sürecin uzamasından dolayı benim bunları doğrudan icraya vermem mi daha mantıklı?

GÖRSELLER :
    https://s15.postimg.cc/qbuk2wbwb/e0c...009ff33548.jpg
    https://s15.postimg.cc/3zwr9hxcr/77_...9_CC42_E65.jpg

https://postimg.cc/image/8yk9o1gl3/
    https://postimg.cc/image/4co5fofmf/

Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

Hukuki NET Güncel Haber

Haklı bulundum ancak ne kadar zamanım var? konulu yargıtay kararı ara
    Haklı bulundum ancak ne kadar zamanım var? konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    tekirdağ
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Haklı bulundum ancak ne kadar zamanım var?

arkadaşlar yardımcı olun lütfen 2400 tl gibi bi param söz konusu burda

Nerede
    İzmir
    İletiler
    2.694
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Karşı taraf Tüketici mahkemesinde dava açarak karara itiraz edebilir.
    Tüketici mahkemesinde dava açma süresi kararın verilişi ile değil, karşı tarafa tebliğ tarihi ile başladığı için 30 günlük sürenin dolup dolmadığından emin olmak lazım. Tüketici Hakem Heyetine başvurarak kararın kesinleşip kesinleşmediğini öğrenin.

Kesinleşmesi halinde icra takibi yapabilirsiniz.
    Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.

Av. Yusuf Selçuk ATEŞKAN - www.ateskanhukuk.com

Nerede
    tekirdağ
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Yusuf Selçuk Ateşkan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Karşı taraf Tüketici mahkemesinde dava açarak karara itiraz edebilir.
    Tüketici mahkemesinde dava açma süresi kararın verilişi ile değil, karşı tarafa tebliğ tarihi ile başladığı için 30 günlük sürenin dolup dolmadığından emin olmak lazım. Tüketici Hakem Heyetine başvurarak kararın kesinleşip kesinleşmediğini öğrenin.

Kesinleşmesi halinde icra takibi yapabilirsiniz.
    hocam bilgi için çok teşekkür ederim. linkteki görsellerde kendilerine tanınan 30 günlük itiraz süresinin dolduğu yazıyor, bu yüzden bu kadar çabuk haklı olduğum kararını aldım. o zaman bugün gidip icra takibini başlatayım mı tam olarak ne yapmalıyım?

+ Konuyu Yanıtla