Merhabalar,

ilk öncelikle bastan özür diliyorum, konuyu dogru yere acip acmadigimdan tam emin degilim umarim dogru bölümdedir.

Ben yurt disinda yasiyorum ve vatandasliktan cikmak icin basvuruda bulundum, cikis basvurum red edildi.
Red nedenini ögrenmek icin edevlete girmek istedim, belki borcum filen vardir diye, almanyadaki türk konsolosluguna e devlet sifresi almaya gittigimde hakkimda tutuklama karari oldugunu ögrendim ve bu yüzden danismadaki calisan kisi bana sifrede veremedi.
Simdi e devlete girmek icin hic bir sansim yok, ne benim adima bir telefon numarasi var nede e devlet sifrem yani oraya giremiyorum.
Bu yüzden Türkiyede adalet bakanligini aradim bunlarda beni bimer.gov.tr adresine yölendirdi bu sayfadan bilgi alabilirsiniz dediler, ama buradada site benden Türkiyeye ait bir telefon numarasi istiyor ve yine bir cikmaz sokaga girdim.

Bu konu hakkinda nasil bilgi alabilirim? Adalet bakanligina dilekce yazip gönderdim hem fax cektim, hem e-postayla hemde mektup yoluyla ama ortanda bir sey gelmedi ve bu tutuklama kararinin neden ciktigi hakkinda hic bir fikrim yok, son 4-5 senedir Türkiyeye gitmedim yani bir suc filende islemedim.

(Yazi hatalari icin özür dilerim, Türkcem o kadar iyi degil elimden geldigince temiz bir sekilde yazmaya calistim)